Raskustes olnud Nadal lunastas ligi 5-tunnise matši järel koha poolfinaali ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal
Rafael Nadal Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiri poolfinaali lunastas endale ligi viis tundi kestnud matši järel pääsme maailma esireket Rafael Nadal, kes alistas põnevas kohtumises argentiinlase Juan-Martin Del Potro (ATP 4.).

Esimese setivõidu kindlustas endale 55 mängitud minuti järel Nadal seisuga 7:5. Seejärel viigistas Del Potro seisu, kui võitis järgmise seti 7(9):6(7). Järgmise 45 minuti jooksul teenis teise setivõidu Del Potro seisuga 6:4. Neljandas setis viigistas Nadal mängu, kui võitis argentiinlast 6:4. Otsustava viienda seti võitis samuti maailma esireket seisuga 6:4, mis viis ta sammu lähemale Wimbledoni tiitlile.

Del Potro lõi mängu jooksul 33 ässa Nadali kolme vastu. Topeltvigu tegi esireket viis, Del Potro seitse. Mängitud punktidest teenis Nadal 177 argentiinlase 164 vastu.

Poolfinaalis kohtub Nadal kolmekordse tšempioni Novak Djokoviciga.

Poolfinaali kindlustas endale pääsme ka ameeriklane John Isner (ATP 10.), kes alistas kaks tundi ja 44 minutit kestnud mängus Kanada esindaja Milos Raonici (ATP 32.) 6(5):7, 7(9):6(7), 6:4, 6:3.

Poolfinaalis läheb Isner vastamisi Roger Federeri (ATP 2.) alistanud Kevin Andersoniga (ATP 8.).