Anderson alistas Wimbledonis matšpalli kasutamata jätnud Federeri ({{commentsTotal}})

Kevin Anderson ja Roger Federer Wimbledoni veerandfinaalis
Kevin Anderson ja Roger Federer Wimbledoni veerandfinaalis Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN / Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiri veerandfinaalis pidi maratonkohtumises siiani mitte ühtegi setti kaotanud Roger Federer (ATP 2.) tunnistama 32-aastase Kevin Andersoni (ATP 8.) paremust 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6,11:13 .

Neli tundi ja 17 minutit kestnud kohtumises oli Federeril kolmandas setis matšpall seisult 5:4, kuid jättis selle realiseerimata. Seti enda kasuks pööranud Anderson võitis järgmised kaks settigi ja lunastas endale pääsme poolfinaali.

Kaheksakordne tšempion Federer oli Wimbledonis järjest võidetud settide arvu tõstnud 34-ni, mis oli võrdne tema senise rekordiga, ent Andersonil olid varuks teised plaanid. Viiendat korda Federiga vastamisi minnes alistas ta lõpuks Šveitsi tennise legendi.

Federer lõi mängu jooksul 16 ässa Andersoni 28 vastu. Topeltvigu tegi Federer ühe ja Anderson kolm. Šveitslane teenis 195 punkti ja Anderson 190.
Viimati jõudis Lõuna-Aafrika tennisist Wimbeldoni tenniseturniiril poolfinaali 1983. aastal, kui sellega sai hakkama Kevin Curren.

Kolmekordne Wimbledoni tšempion Novak Djokovic (ATP 21.) jõudis poolfinaali kaheksandat korda ja viimati sai ta sellega hakkama 2015. aastal. Kaks tundi ja 38 minutit kestnud kohtumises alistas serblane 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 jaapanlase Kei Nishikori (ATP 28.). Poolfinaalis kohtob Djokovic Juan-Martin Del Potro ja Rafael Nadali omavahelise kohtumise võitjaga.