Ehmatusega pääsenud Federer jõudis veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Roger Federer.
Roger Federer. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiri neljandas ringis alistas vanameister Roger Federer (ATP 2.) prantslase Adrian Mannarino (ATP 26.) 6:0, 7:5, 6:4.

Kõigest 17 minutit kestnud avasetis oli 22. asetusega Mannarino 20-kordse suure slämmi turniirivõitja vastu tõsistes raskustes, kui Federer murdis kolmel korral prantslase servi ning võitis seti geimigi loovutamata 6:0.

Teises setis suutis kolmandat korda Wimbledonil neljandasse ringi jõudnud Mannarino suurfavoriit Federeri surve alla panna, kui võitis esimese geimi ning ei lubanud šveitslasel tükk aega eduseisu haarata. Tasavägises setis, kus kord võitis geimi Mannarino ja kord Federer, suutis viimane 5:5 viigiseisul murda Mannarino servi ning võita viimaks kaks geimi järjest – tasuks 7:5 setivõit.

Kolmas, otsustav sett jätkus sarnasel moel, kui Federer jäi taaskord tagaajaja rolli. 3:4 kaotusseisus suutis kaheksakordne Wimbledoni tšempion aga enda paremuse jällegi maksma panna, kui võitis kolm geimi järjest ning ühes sellega seti 6:4.

Tiitlikaitsja Federer, kes jõudis tänase tulemusega 16. korda Wimbledonis veerandfinaali, on nüüd võitnud Wimbledonis 32 järjestikust setti.

Roger Federer läheb järgmises ringis vastamisi Kevin Andersoniga (ATP 8.).