Iluvõimlemise rühmkava koondis võitis GP-sarja võistlusel hõbeda ja pronksi ({{commentsTotal}})

Eesti võimlejad Holonis
Eesti võimlejad Holonis Autor/allikas: Indrek Kask

Iluvõimlejad testisid kolmapäeval ja neljapäeval Iisraelis Holonis Grand Prix sarjas võistlusvormi enne juuni alguses toimuvaid Euroopa meistrivõistluseid Hispaanias. Eesti koondisele ja toetajatele tõi võistlus medalirõõmu.

Iluvõimlemise rühmkava koondis saavutas palli-hüpitsakavaga hõbemedali (17,950 punkti) ja rõngakavaga pronksi (18,550 punkti). Eelmisel päeval toimunud mitmevõistluses jättis ühes kavas juhtunud suur viga Eesti koondise 8 riigi seas neljandaks. Rühmkava koondisesse kuuluvad kapten Vasilina Kuksova, Helena Jäe, Carmely Reiska, Maria Susi, Lera Teino ja Maria Trofimov. Rühmakoondise treener on Natalja Bestšastnaja. Palli-hüpitsakava võitis olümpialastest võimlejate koosseisus Venemaa koondis tulemusega 19,650, pronksi sai võõrustajamaa Iisraeli koondis. Rõngakava võitis kodupubliku ees Iisraeli koondis (19,500), teiseks tuli Ukraina (19,400).

"Eestit on märgatud ning edaspidi tuleb hoida tänaseks saavutatud kõrget taset. Kaks nädalat enne suurvõistlust kulub taastumisele, vigade parandamisele ja kavade lihvimisele", sõnas EEVL iluvõimlemise toimkonna liige Natalja Inno.

Meistriklassi individuaalvõimlejatest osales Grand Prix'l Viktoria Bogdanova, saavutades 60,500 punktiga 15. koha osalenud 28 maailma paremikku kuuluva võimleja seas. Pjedestaalikohad võitsid Venemaa esindajad-  Arina Averina 76,700 punktiga kõrgeimal, Aleksandra Soldatova 75,750 teisel ja Ekaterina Selezneva kolmandal kohal 72,050 punktiga.

Paralleelselt toimunud meistriklassi rahvusvahelisel turniiril osales Carmen Marii Aesma, kes 55,450 punktiga saavutas seitsmenda koha 20 osaleja seas. Turniiri võitjaks tuli itaallanna Alexandra Agiurgiuculese 66,300 punktiga Valgevene esindaja Julia Isatšanka (65,000) ja venelanna Anastasia Susha (61,150) ees.

Eraldi rahvusvaheline turniir toimus juuniorklassi iluvõimlejatele, kus Eestit esindasid Erika Dokutšajeva, Dilana Kanger, Polina Muraško ja Natali Vei. Kõrgeima tulemuse ja punktisumma saavutas juunioride Euroopa Meistrivõistlusel Eesti esinduskoondisse kuuluv Polina Muraško kurikakavas (15,500), olles kuues. Pallikava sooritus punktisummale 13,550 andis Muraškole kolmeteistkümnenda koha, sama koht oli Natali Veil lindikava sooritanute seas (12,050 punkti). Juuniorklassi võimlejaid osales turniiril 54, toimus võistkondlik arvestus 26 võistkonna vahel, mille lõplikud tulemused ei ole kahjuks veel avaldatud.

Järgmise rahvusvahelise stardi teevad rühmkava koondis ning meistriklassi ja juuniorklassi individuaalvõimlejad juuni alguses Hispaanias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.