Kontaveit kaotas tasavägises heitluses Kvitovale ({{commentsTotal}})

{{1525847340000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit, Petra Kvitova
Anett Kontaveit, Petra Kvitova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) pidi kõrgetasemelise Madridi saviväljakute tenniseturniiri kolmandas ringis tasavägises kohtumises tunnistama tšehhitari Petra Kvitova (WTA 10.) 6:7 (4), 6:3, 6:3 paremust.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 14 minutit. Kontaveit servis mängu jooksul seitse ässa ja tegi viis topeltviga, Kvitova sai kirja seitse serviässa ja sama palju topeltvigu. Tšehhitaril õnnestus 17 murdepallist võita viis, Kontaveit realiseeris 11 murdevõimalusest kaks.

Mängitud punktidest võitis Kontaveit 95 ja Kvitova 110.

Uue nädala maailma edetabelis peaks aga Kontaveit tõusma karjääri kõrgeimale, 26. positsioonile. Tema senine parim edetabelikoht on 27.

Mängu käik:

Kontaveit võitis avaseti 54 minutiga 7:6 (4). Esimene murdevõimalus tuli Kvitoval kolmandas geimis, lõpuks kasutas ta ära kuuenda murdepalli ja läks 2:1 juhtima. Seitsmendas geimis olid Kvitoval taas murdepallid, aga siis suutis Kontaveit servi hoida.

Seisul 5:4 setivõidu eest servima asudes jäi Kvitova 15:40 taha ja Kontaveit kasutaski kohe murdevõimaluse ära, viigistades seisu. Järgmises geimis oli Kvitoval taas murdepall, mille Kontaveit neutraliseeris. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus seisul 4:3 servis Kontaveit järjest kaks ässa ja läks 6:3 juhtima ning võitis lõpuks 7:4.

Avaseti alguses näitas Kvitova väga head servikindlust  – enda esimeses kahes servigeimis ei loovutanud ta punktigi, lõpuks võitis ta servil järjest kümme punkti.

Kvitova läks teist setti 3:0 juhtima. Tšehhitar küll alustas topeltveaga ja Kontaveidil oli kohe avageimis murdevõimalus, aga Kvitova suutis siiski servi hoida. Seejärel teenis Kvitova eestlanna servil kaks murdepalli ja kasutas neist teise ka ära.

Seisul 5:3 taas setivõidu eest servima asudes jäi Kvitova 30:40 taha ja Kontaveidil oli veel kaks murdepalli, aga sel korral suutis Kvitova siiski servi hoida ja seti 6:3 võita.

Otsustavas setis sai esimesena servimurde kätte Kvitova, minnes 2:1 juhtima. Järgmises geimis oli Kontaveidil neli murdepalli, aga ta ei saanud neist ühtegi kätte. Seitsmendas geimis õnnestus Kvitoval taas Kontaveidi pallingugeim võita ja tšehhitar läks 5:2 juhtima. Matšivõidu eest servima asudes jäi Kvitova 0:40 kaotusseisu ja Kontaveit realiseeris geimis teise murdepalli, vähendades vahe 3:5-le. Järgmises geimis teenis Kvitova Kontaveidi servil kaks matšpalli, realiseerides neist teise.

Enne mängu:

Kvitova on varem Madridis kahel korral võidutsenud. Tänavu teises ringis olümpiavõitja Monica Puigi konkurentsist lükanud tšehhitar võitis turniiri 2011. ja 2015. aastal. Tema heast vormist annab märku äsjane turniirivõit koduses Prahas.

Madridi turniir on Kvitovale aegade jooksul ilmselgelt sobinud. Kahe turniirivõidu juures on ta saanud 22 matšivõitu ja kuus kaotust ehk protsendilt (78,6) jagab ta koos venelanna Maria Šarapovaga kõigi aegade tabelis teist kohta. Ettepoole jääb üksnes Serena Williams (87%).

Mullu kohtusid Kontaveit ja Kvitova omavahel Cincinnatis, kus mäng peeti aga kõval kattel. Toona võitis eestlanna avaseti 6:1, aga kaotas kaks järgmist 6:7 ja 3:6.