Otsustavas setis raudset närvi näidanud Kontaveit pääses Madridis edasi ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit Madridi tenniseturniiril.
Anett Kontaveit Madridi tenniseturniiril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) alistas Madridis toimuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril teises ringis valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitši (WTA 58.) 6:2, 4:6, 6:2.

Viiest murdepallist kolm realiseerinud Kontaveidil kulus avaseti tulemusega 6:2 võitmiseks 29 minutit, esimeselt servilt võitis ta avasetis 78 protsenti punktidest.

Teises setis leidis valgevenelanna ka oma mängu ning pööras tasavägise seti enda kasuks üheksandas geimis saadud servimurdega. Teine sett kestis 45 minutit.

Kolmandas setis lõi Kontaveit kaks ässa, murdis Sasnovitši pallingu teises ja kaheksandas geimis ja pääses tund ja 45 minutit kestnud kohtumise järel kolmandasse ringi. Seal ootab eestlannat maailma kümnes reket, tšehhitar Petra Kvitova.

Enne mängu:

Kontaveit ja Sasnovitš on varasemalt kohtunud kuuel korral, kumbki on võitnud kolm matši. Tänavu on eestlanna ja valgevenelanna mänginud kahel korral ning mõlemal korral on võidutsenud Valgevene esindaja.

Jaanuaris peetud Brisbane'i turniiril triumfeeris Sasnovitš kaheksandikfinaalis numbritega 1:6, 7:6 (2), 6:3. Kaks kuud hiljem alistas valgevenelanna Eesti esireketi Indian Wellsi turniiri avaringis kahes setis 6:2, 6:4.

Madridi turniiri avaringis Venus Williamsit (WTA 8.) 3:6, 6:3, 6:2 võitnud Kontaveit alistas Sasnovitši viimati 2017. aasta aprillis peetud Bieli turniiril, kus finaali jõudnud eestlanna oli tänasest teise ringi vastasest poolfinaalis parem 6:4, 4:6, 7:5.

Kontaveidi ja Sasnovitši vaheline Madridi turniiri teise ringi kohtumine algab täna kõige varasemalt kell 19.00.

Toimetaja: ERR Sport