Koondise peatreener soovib talendikamate minekut Skandinaaviasse ja Kesk-Euroopasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Naiste käsipalli tänavustel Eesti meistrivõistlustel osales kokku viis naiskonda. Neist kolm tegutsevad Harjumaal, lisaks on meistriliigas üks Tapa ja üks Põlva võistkond. Eesti naiste käsipallikoondise peatreener Martin Noodla näeb kodust klubimaastikku analüüsides nii head kui halba.

"Alustame positiivsest. Väga hea, et meil on juba viis võistkonda. Mõni aasta tagasi oli natuke vähem. See tendents on absoluutselt õiges suunas. On lootust, et järgmisel aastal saame veel ühe võrra suurendada. Ehk saavad Kehra tüdrukud isegi jalad alla," sõnas Noodla intervjuus Vikerraadiole.

Noodla sõnul on meistritiitlil muidugi oma väärtus. "Nendel naistel, kes pingutavad ja tööd teevad - kiitus ja tänu selle eest. Aga eks me oleme harjunud, et tahaks suuremalt teha ja vägevamalt näha neid asju. Meil peabki väike okas olema, mis torgiks."

Eestis on naiste käsipalli näol tegemist täieliku amatöörspordiga. "Loomulikult jääb see tase ja koondise tase selle taha, et meil on tegevus sellisel tasandil, et ei ole päris profimängijad. Meil tänasel hetkel mängib vaid üks mängija Islandil - Alina Molkova. Õnneks tal läheb niivõrd hästi, et sai esiliiga väravaskoorija tiitli järel järgmiseks aastaks kõrgliigasse lepingu. Tema suund on väga hea."

"Siin Eestis - meil on üksikud tähed, kes hoolimata sellest, et nad amatöörid on, üritavad teha asju võimalikult hästi. Meil on mingid noored, kel oleks mingisugune potentsiaal ja eeskätt tänase meie treeningvõimaluste ja taseme juures oleks minu huvi peatreenerina see, et natuke potentsiaalikamad ja nooremad kuhugi välja õppima - kas siis Skandinaavia või Kesk-Euroopa poole."

Noodla ütleb, et eesmärk on mängida kõvemates liigades. "Sellisel juhul oleks ka koondisel tulevikus oluliselt kõvem šanss. Kui võtame võrdluseks naabrid, et soomlastel mängib tänaseks hetkeks üle kümne tüdruku enamus Rootsi liigas. Tänu sellele tõuseb kohe automaatselt ka koondise tase. Meil on klubisüsteem natuke lahja. Meil esimene variant arendada oleks kindlasti niipidi."

Kohalikes klubides mängivatel käsipalluritel baseeruv Eesti naiste koondis mängis eelmise kalendriaasta lõpus üle pika aja kaks rahvusvahelist kohtumist, kui vastamisi oldi Soomega. Esimene mäng kaotati üheksa ning teine kuue väravaga.

"Koondis on ju mingi asja tipp. Ega maja ei alustata katusest. Reaalsus on see, et sul peavad olema võimalikult kvaliteetsed treenerid ja suure motivatsiooniga inimesed käsipalli ümber. Et asi läheks arenema," toonitas Noodla.

"Me üritame kogu aeg neid väikseid detaile, mis vahepeal on unarusse jäänud või teisest süsteemist üleminekul meie klubisüsteemile ei ole nii hästi toiminud. Kaasa arvatud treenerite koolitused ja üleüldse treenerite arvu suurendamine. Tänasel hetkel tehakse õigeid samme," jätkas koondise juhendaja. "See baas on tänasel hetkel suhteliselt õhuke. Prooviks naiste ja meeste koondise tegevust natuke ühildada ja mõtestada."

Kindlasti on mingi hetk plaanis koondisega täiskasvanute tiitlivõistlustele sukelduda. "Täna on meie asi tekitada koondisesüsteem ja leida motiveeritud noormängijad, kellega natuke pikem projekt üles ehitada. Kas kohe hakkame tiitlivõistluste mänge mängima, ei olegi suures plaanis nii tähtis kui see, et meil tegelikult toimuks reaalne ja kvaliteetne tegevus."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: