Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti presidendilt teenetemärgi saav Wilson: olen šokeeritud, kuid uhke

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks ka kuuele välismaalasele. Üheks neist on Eesti autospordi toetaja, M-Spordi rallimeeskonna pealik Malcolm Wilson, kes saab Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi.

"Ausalt öeldes olen totaalselt šokeeritud," ütles Wilson telefoniintervjuus ERR-ile. "Et mulle selline au osutati, on loomulikult väga-väga rõõmustav. Ma olen töötanud kahe suurepärase inimesega - Markko Märtini ja Ott Tänakuga - ja võite ette kujutada, et ma tunnen küll suurt uhkust ja heameelt, aga veelgi enam tunnen heameelt selle üle, mida Markko ja Ott on Eesti jaoks teinud."

"See on suurepärane üllatus, ma ei osanud millestki sellisest üldse mõeldagi," jätkas Wilson. "Tegemist on olnud pikaajalise investeeringuga, aga ma ei kaotanud Otti iialgi usku. Minu arvates saabus pöördepunkt eelmisel aastal, kui ta sai ühes meeskonnas sõita koos Sebastien Ogier'ga ning temalt õppida. Ma olen absoluutselt kindel, et Ott kuulub järgnevatel aastatel WRC tiitlinõudlejate sekka ja see teeb ka mind väga uhkeks. Me soovime talle palju edu - küll mitte meie arvelt," naeris Wilson.

"Me oleme jätkuvalt väga head sõbrad ja usun, et ka inimesed nägid, et suhtlesime Otiga Monte Carlos päris palju. Minu jaoks on tähtis, et peame Otti jätkuvalt M-Spordi perekonna liikmeks ja loodan siiralt, et nii see ka jääb."

Teil on olnud võimalus koostööd teha kahe tugeva Eesti rallisõitjaga. Kas see on olnud lihtsalt kokkusattumus või on eestlastes peidus midagi erilist? "Markko oli algselt meie klient, ta ostis ühe meie masina. Kui ta seda tegi, ei olnud ma temast varem kuulnud, aga sellega sõitma hakates jõudis ta kiirelt minu vaatevälja. Minu unistuseks oli alati olnud Soome ralli võit ja Markko suutis seda teha [2003. aastal - toim.]. See oli väga eriline hetk. Markko rääkis ka Oti potentsiaalist ja me hakkasime ka tema arengul silma peal hoidma."

Mõned päevad tagasi tunnistas Tänak intervjuus väljaandele Autosport, et oli 2013. aastal mõttes spordiga juba lõpparve teinud. "Sõitja jaoks on tähtsaks kogemused, aga Ott on ka inimesena nüüd küpsemaks saanud," tõdes Wilson. "Me nägime eelmisel aastal, kuidas kõik omadused terviku moodustasid ning kuigi see võttis rohkem aega, kui tema või mina oleks tahtnud, oli tal lõppude lõpuks suurepärane aasta. Pole mingit kahtlust, et see on talle andnud tulevikuks hea hüppelaua. Ma loodan, et tulevikus ootab teda edu, mille saavutamiseks ta võimeline on."

"Loomulikult oli aegu, mil kõik oli väga keeruline ja meievahelised suhted olid pingelisemad, oli aegu, mil olin tema vastu karm," meenutas britt. "Oli ka aegu, mil olin tema vastu leebe. See ei ole erinev sellest, kuidas näiteks jalgpallitreener oma mängijatega töötab. Tähtis on aga see, et ma ei lakanud kunagi Otti uskumast."

Alates sellest hooajast sõidab Tänak Toyota meeskonnas. Kui sujuvalt tiimivahetus läks, Monte Carlos tundus, et teievaheline suhe on korras? "Me ei olnud olukorras, et anda Otile seda, mida ta tahab ning ma tundsin siiralt, et ta tahtis proovida midagi teistsugust. Ma ei süüdista teda selles absoluutselt. Näha teistsugust töökeskkonda on tema jaoks hea kogemus ja kes teab, mida tulevik toob?"

President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Kuigi Wilsoni graafik on väga tihe, on ehk lootust, et teda võib Eestis näha? "Ma tahaksin väga Eestisse tulla, aga ma ei olnud enne tänast veel midagi ametlikku kuulnud," naeris Wilson. "Ma pean oma ajakava vaatama, aga tahaksin väga tulla, kui see võimalik on."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: