Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Malcolm Wilson ja M-Sport asusid ehitama elektriralliautot

Malcolm Wilson
Malcolm Wilson Autor/allikas: PA/Scanpix

M-Spordi autorallivõistkonna boss Malcolm Wilson kinnitas, et meeskond alustas tänavuse aasta alguses arendustööd elektriralliauto tootmiseks. Esimeseks eesmärgiks on teha masin, millega oleks võimalik võita ühepäevaseid rallisid.

Esimene auto oleks mõeldud kodumaisele turule ehk sõitmiseks Suurbritannia rallidel. Soovitakse teha konkurentsivõimelist masinat nii kiiruse kui ka hinna poolest ning katseradadele tahetakse jõuda veel enne aasta lõppu.

"Te teate, millised me M-Spordis oleme - otsime endale alati väljakutseid," sõnas Wilson väljaandele Motorsport News. "Ja just see on sel spordialal tehnoloogia järgmine samm."

"Ma ei avalda tehnilisi üksikasju - ma ei saa seda teha, sest teeme koostööd teiste firmadega, kes meie vaateid jagavad ja me oleme sõlminud mitte-avalikustamise lepingud, kuid piisab sellest, kui ütleme, et töötame selle kallal ning kui asjad jätkuvad ja areneme edasi, siis loodan, et see auto sõidab veel käesoleva aastanumbri sees. See oleks ehitatud R5 masina keresse. Päris terviklik auto see ei oleks."

Wilson tahab valmistada masinat, mis oleks võimeline võitma ühepäevaseid kohaliku tasandi rallisid. "Hetkel ei puuduta see autoralli MM-sarja," lausus inglane. "Hetkel huvitun vaid sellest, et auto oleks võimeline võitma ühepäevaseid võistlusi ja oleks konkurentsivõimelise hinnaga."

"Sellisele neljaveolisele autole oleks kindlasti turgu ja ma olen kindel, et meil on vajalik tehnoloogia olemas. Kui vaadata moodsat tänavasõidu elektriautot, siis nad on võimelised laadimiste vahel sõitma 300 kuni 350 miili [ca 480 kuni 560 km]. Suurbritannia rallisarja säärane võistlus koosneks umbes 35 kuni 40 võistlusmiilist [56 kuni 64 kilomeetrist], millele ülesõitudel väga palju ei lisandu."

Mõistagi võib arendustöö tulevikus mõjutada ka MM-sarja. "Ärge unustage, et me sõidame praeguste reeglite järgi veel kolm aastat ja mitte miski ei suuda seda stabiilsust kõigutada. Aga kaugemale vaadates uurime võimalikke elektrilisi lahendusi ja see on üks põhjus, miks me selle kallal tööd teeme."

"Meie jaoks on eluliselt tähtis, et M-Sport oleks rallis elektrienergia tehnoloogia arendustöö esirinnas," rõhutas Wilson. "Ma usun, et mingis mõttes - arvestades tuleviku väljakutseid - võib öelda, et tegemist on ühe kõige tähtsama autoga, mida arendame."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: