Läti hokikoondis teenis MM-il teise võidu, Saksamaa jätkab täiseduga

Läti jäähokikoondis pöördus Rootsis ja Taanis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel taas võidulainele, kui alistas Sloveenia 5:2.
Tunamullu MM-il kolmanda koha pälvinud Läti koondis alustas tänavust turniiri võidukalt, aga pidi teises mängus tunnistama Kanada kindlat paremust. Teisipäeval mindi vastamisi Sloveeniaga, kes suutis teise kolmandiku alguses juhtima minna.
Lätlased viigistasid kuus minutit hiljem Kristjans Rubinsi tabamusest ning kolm minutit hiljem viis Anri Ravinskis Läti ka juhtima. Sellele järgnes väravatesadu: 20 sekundit hiljem kahekordistas Läti Martins Dzierkalsi tabamusega edu, sloveenid vastasid pool minutit hiljem, aga Dans Locmelis viis Läti minuti hiljem taas kahega juhtima.
Eduards Tralmaks viskas Läti eest otsustaval kolmandikul veel ühe värava ning lätlased vormistasid 5:2 (0:0, 4:2, 1:0) võidu, mis on nende jaoks sel turniiril teine. Läti on A-grupis teeninud kuus punkti ning jätkab kolmandal kohal, teisipäeva hilisõhtul lähevad veel vastamisi Kanada ja Prantsusmaa.
Saksamaa läks Norra vastu viiendal minutil juhtima ja lisas 17. minutil veel ühe. Norra vastas enne avakolmandiku lõppu tabamusega, aga Saksamaa lisas teisel perioodil veel kaks väravat ning läks otsustavale perioodile võitu vormistama. Mõlemad meeskonnad said veel ühe tabamuse kirja ning sakslased realiseerisid lõpusireeni kõlades 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) võidu.
Sakslased on võitnud kõik kolm kohtumist ning jätkab B-grupis üheksa punktiga esikohal. Teisipäeva hilisõhtul kohtuvad Kasahstan ja Ungari.
Toimetaja: Kristjan Kallaste