Venemaa olümpiakomitee juht lükkas Bachi ettepaneku tagasi

Stanislav Pozdnjakov
Stanislav Pozdnjakov Autor/allikas: SCANPIX / AP

Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov ei ole rahul rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi ettepanekuga lubada Venemaa sportlased tagasi areenidele juhul, kui nad mõistavad hukka sõjategevuse Ukrainas.

"See ei tähenda tingimata Venemaa tagasitoomist. See tähendab Venemaa passiga sportlaste, kes ei toeta sõda, tagasitoomist," sõnas Bach intervjuus väljaandele Corriere della Sera. Pozdnjakov avaldas sellele sotsiaalmeediakanalis Telegram vastuseisu.

"Rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi avaldusest saame järeldada, et Venemaa sportlasi kutsutakse vahetama oma rahvust ja kodanikupositsiooni rahvusvahelisel areenil alandava neutraalses staatuses võistlemise vastu," teatas Pozdnjakov.

"Venemaa spordi vastased sanktsioonid kehtivad endiselt. ROK-i täitevkomitee kunstlikult loodud olukorra soovituste kohaselt on meie sportlased sisuliselt sunnitud rikkuma oma riigi seadusi ja olümpiahartat."

"Venemaa olümpiakomitee nõuab endiselt, et sport peaks oludest hoolimata jääma poliitikast välja ning sportlasi ei tohiks kasutada pantvangidena teatud geopoliitiliste jõudude nõudmiste rahuldamiseks," jätkas Venemaa olümpiakomitee president. "Pidades jäigalt kinni oma positsioonist, jätkame selle nimel tööd Venemaa spordi ja sportlaste huvides."

Kohe pärast Venemaa sõjategevuse algust tänavu veebruaris andis rahvusvaheline olümpiakomitee spordialaliitudele soovituse eemaldada Venemaa ja Valgevene sportlased rahvusvahelistelt võistlustelt.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: