Nigol võimalikust MM-ist Otepääl: meie võimalused on väga head

Sel nädalal koguneb Salzburgis Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu kongress. Reede õhtul tehakse teatavaks, kas 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi korraldab Otepää või Soome laskesuusakeskus Kontiolahti.

Sel nädalalõpul toimuval Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu ehk IBU kongressil teeb Otepää korraldusmeeskond reedel kaks ettekannet. Neist esimese IBU juhatusele ja teise kõigile rahvuslikele alaliitudele. Kui IBU juhatus eelistab Otepääd Kontiolahtile, pannakse kongressil hääletusele just Otepää kandidatuur, millele liikmesriigid peavad oma häälega andma õnnistuse.

Otepää korraldustiimi juhi Aivar Nigoli sõnul on nemad teinud endast kõik võimaliku, et just Otepääle võiks jõuda ajalooline MM. Ent kummale poole IBU juhatuse eelistus langeb, pole Nigoli sõnul mõtet ette ennustada.

"Kui mõelda ratsionaalselt, siis meie võimalused on väga head. Meile on öeldud, et varasemad võistlused ja ka viimane maailmakarikaetapp, mida te suurepäraselt korraldasite ehk see mõjutab ka neid otsustajaid. Kongressi delegaadid, kes tulevad mujalt riikidest, pole paljuski kohapeal käinud ja väga palju loeb tehnilise meeskonna eeltöö, mis kirjeldus tuleb ka IBU juhatusele. IBU juhatuse liikmed õnneks nii president kui ka praegune peasekretär on Tehvandil ja Eestis käinud. Nad teavad seda olukorda," ütles Aivar Nigol.

2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistluste korraldaja selgub reede õhtul.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: