Laas: lõpus jäi natuke õnnest puudu

Foto: ERR Sport

Saksamaal Münchenis toimuvatel jalgratta Euroopa meistrivõistlustel sai meeste maanteeratta grupisõidus eestlastest parima koha Martin Laas, kes lõpetas sõidu 12. kohal.

Eestlaste parima koha välja sõitnud Laas ei jäänud siiski rahule, vaid lootis kohta esimese kuue või lausa parima kolme seas.

"Ei rahule ei saa jääda, sest me tulime ikkagi top 6 või ise lootsin muidugi top 3 sõita. Siiamaani tegelikult vorm lubab, aga täna lõpuosas läks natuke nässu. Olin viimane ring üksinda. Kaotasin positsiooni ja jäin karpi. Viimane tagasipööre, tänu sellele olin endiselt top 15. Sinna oleks pidanud minema kuuenda-seitsmenda positsiooni peale ideaalselt mingi rongi taga. Üritasin laveerida seal, kuid pidin ikkagi viimased 500 m üksi tuulekäest ette tulema, et üldse mingit kohta välja sõita. Suures plaanis võib rahule jääda, lõpus jäi natuke õnnest puudu," kommenteeris Martin Laas peale võistlust.

Laasi sõnul oli parima kolme sisse sõitmine reaalne, kuid selle jaoks oleks olnud vaja rohkem õnne ning õigeid valikuid.

"Tegelikult olin valmis sõitma top 3. Kui kõik oleks õnnestunud 110%, siis oleks olnud reaalne. Õigete valikute ja väga hea õnne korral oleks olnud top 3 võimalik," sõnas Laas.

"Strateegia toimis hästi, kuni jõudsime linnaringideni," arutles Laasi abistanud Norman Vahtra. "Siin on hästi kaootiline ja tiimi on raske koos hoida. Kõikidel oli see natuke loterii, kuidas lahtivedamise rongid toimivad. Oleks pidanud lõpus rohkem koos sõitma, et Martinit rohkem aidata."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: