Helmut Marko: Mercedes tegi Verstappeni ja Hamiltoni avariist etenduse

Red Bulli vormel-1 meeskonna nõuniku ja noorteprogammi juhi Helmut Marko sõnul puhus Mercedes pühapäevasel Itaalia GP-l Max Verstappeni ja Mercedese sõitja Lewis Hamiltoni vahel toimunud kokkupõrke liiga suureks.
MM-sarja üldliider Verstappen ja valitsev maailmameister Hamilton põrkusid Monza ringrajal kokku pühapäevase lõppsõidu 26. ringil. Hollandlase masin lendas üle Hamiltoni oma ning tema parem tagaratas sattus sealjuures kontakti briti kiivriga, Verstappenile määrati Venemaa GP-ks karistus ning ta kaotab stardirivis kolm kohta.
"See oli tavaline võistlusintsident," rääkis Marko Austria ajalehele OE24. "Kõik seda ümbritsevad jutud on Mercedes välja mõelnud. Verstappen oli juba võistluse pooleli jätnud, kui Hamilton üritas kruusalt välja tagurdada. Meditsiiniauto nägi seda ja sõitis edasi."
"Seejärel korraldas Mercedes etenduse näitamaks, et vaene Hamilton on ühtäkki vigastatud ja nii edasi," lisas Red Bulli esindaja.
Küll kiitis Marko pilootide pead kaitsvat halo-turvaraami: "olin alguses skeptiline, aga pean tunnistama, et nagu [Romain] Grosjeani avarii puhul, oli halo ülioluline avarii õnneliku lõpu tagamisel."
Toimetaja: Anders Nõmm