Griezmann lõi Soome koondisele kaks väravat

Soome jalgpallikoondis
Soome jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Jalgpalli MM-valiksarjas kaotas Soome koondis D-grupis võõrsil Prantsusmaale 0:2.

Prantsusmaa koondise eest lõi kaks väravat Antoine Griezman. Samas alagrupis mängivad Kasahstan ning Bosnia ja Hertsegoviina leppisid 2:2 viigiga, kõik väravad löödi teisel poolajal. Kolm võitu ja kolm viiki saanud Prantsusmaa asub 12 punktiga esikohal ning edestab Soomet ja Ukrainat seitsme punktiga.

Memphis Depay lõi Hollandi koondise eest oma esimese kübaratriki ning Holland võitis 4:0 Türgi koondist. Lisaks Depayle lõi värava Dvy Klaassen. Samas alagrupis sai suure võidu ka neljanda võidu võtnud Norra, kes alistas kodus Gibraltari 5:1. Erling Braut Haaland aitas meeskonda kolme väravaga. Holland ja Norra on kogunud 13 punkti ning edestavad Türgit kahe silmaga. Neljandal kohal asub selles alagrupis kaheksa punktiga Montenegro, kes mängis kodus Lätiga 0:0 viiki. Lätil on viis ja Gibraltaril seni null punkti.

Taani koondise MM-valiksari jätkus kodusel Parken staadionil kuuenda järjestikuse võiduga. Suvisel EM-finaalturniiril nelja parema hulka jõudnud koodis alistas skooriga 5:0 Iisraeli. Šotimaa alistas võõrsil 1:0 Austria koondise. Esimese võidu saanud Fääri saared oli kodumurul 2:1 üle Moldovast. Taani juhib F-gruppi, edestades Šotimaad seitsme, Iisraeli kaheksa, Austriat 11, Fääri saari 14 ja Moldovat 17 punktiga. Taani väravate vahe on 22:0.

Iirimaa ja Serbia mängisid Dublinis toimunud A-grupi mängus 1:1 viiki. Sergej Milinkovic-Savic viis külalised esimesel poolajal juhtima, aga võõrustajad viigistasid mõned minutid enne lõpuvilet Nikola Milenkovici omaväravast. Kuna Portugal alistas Aserbaidžaani, siis teisel kohal jätkav Serbia kaotab nüüd Portugalile kahe punktiga. Iirimaa on viie mänguga kogunud kaks punkti.

H-grupis võitsid kodumurul mänginud meeskonnad. Horvaatia alistas oodatult Sloveenia 3:0, Venemaa oli 2:0 parem Maltast ja Slovakkia sama skooriga Küprosest. Horvaatia ja Venemaa on 13 punktiga tabeli eesotsas, Slovakkia üheksa punktiga kolmas ja Sloveenia seitsme punktiga neljas. Maltal ja Küprosel on mõlemal neli punkti.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet