Prantsusmaa pidi taas viigiga leppima, Taani oli Fääri saartega hädas

Pettunud Antoine Griezmann mängus Ukrainaga.
Pettunud Antoine Griezmann mängus Ukrainaga. Autor/allikas: SCANPIX/PA

Jalgpalli MM-valiksarjas pidi valitsev maailmameister Prantsusmaa taas viigiga leppima, kui võõrsil mängiti Ukrainaga 1:1.

Ukraina asus kohtumist 44. minutil Mikola Šaparenko väravast juhtima, 50. minutil päästis Anthony Martial Prantsusmaale viigipunkti.

Prantsusmaa on võiduta püsinud viies järjestikuses mängus, viimati saadi võit EM-finaalturniiril 15. juunil, kui Saksamaa alistati 1:0. Seejärel on saadud neli viiki ja üks kaotus.

Sellest hoolimata on Prantsusmaa üheksa punktiga D-alagrupi liider, järgmisena lähevad nad vastamisi alagrupis teiseks tõusnud Soomega.

F-alagrupis oli Taani hädas enda koosseisu kuuluvate Fääri saartega. 84. minutil jäi Fääri saarte meeskond kümnekesi, kui Rene Jönsen teenis teise kollase kaardi. Siis kasutasid taanlased olukorra kohe ära ja minut hiljem lõi Jonas Wind kohtumise ainsaks jäänud värava. Taani jätkab 15 punktiga alagrupi liidrina.

Fääri saared – Taani 0:1
Gibraltar – Türgi 0:3
Iisrael – Austria 5:2
Holland – Montenegro 4:0
Šotimaa – Moldova 1:0
Slovakkia – Horvaatia 0:1
Ukraina – Prantsusmaa 1:1