Uruguay lõi neli väravat, Ecuador jätkab otse MM-ile viival positsioonil

Jalgpalli MM-valikmäng Uruguay - Boliivia
Jalgpalli MM-valikmäng Uruguay - Boliivia Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Jalgpalli maailmameistrivõistluste valikturniiri Lõuna-Ameerika tsoonis teenis kolmanda võidu Uruguay, kes alistas haaravas kohtumises Boliivia meeskonna 4:2.

Üheksandat korda järjest kodus Boliiviat võitnud Uruguay skooris avas 15. minutil Giorgian De Arrascaeta ja 31. minutil suurendas eduseisu Federico Valverde.

Paar minutit pärast teise poolaja algust suurendas edu 20-aastane ründaja Agustin Alvarez, aga 59. minutil lõi Marcelo Moreno külaliste poolelt ühe tabamuse tagasi. 67. minutil realiseeris penalti De Arrascaeta ja 84. minutil vastas Boliivia ridadest samaga Moreno.

Kahe suure - Brasiilia ja Argentina - järel jätkab valiksarjas kolmandal positsioonil Ecuador, kes viigistas kodus Tšiiliga 0:0. Seejuures mängis Ecuador osa kohtumisest arvulises vähemuses, sest 63. minutil näidati punast kaarti poolkaitsjale Junior Sornozale.

Ülejäänud kohtumistes alistas Peruu kodus Venetsueela 1:0 ning Paraguay ja Kolumbia viigistasid 1:1. Brasiilia ja Argentina kohtumine katkestati Brasiilia terviseameti sekkumise järel.

Tabeliseis: 1. Brasiilia 21 punkti (7 mängust), 2. Argentina 15 (7), 3. Ecuador 13 (8), 4. Uruguay 12 (8), 5. Kolumbia 10 (8), 6. Paraguay 8 (8), 7. Peruu 8 (8), 8. Tšiili 7 (8), 9. Boliivia 6 (8), 10. Venetsueela 4 (8).

Lõuna-Ameerika tsoonist pääsevad otse finaalturniirile neli paremat. Viiendaks jäänud meeskond peab pidama sõelmänge.