Tiitlikaitsja Kiibus krooniti ülinapi eduga taas Eesti meistriks

Pühapäeval lõppenud iluuisutamise Eesti meistrivõistlustel triumfeeris naistest Eva-Lotta Kiibus ja meestest Aleksandr Selevko.

Laupäeval sõidetud lühikava järel hoidis Eva-Lotta Kiibus Kristina Škuleta-Gromova ja Gerli Liinamäe järel 55,83 punktiga kolmandat kohta, ent 120,97 punkti vääriline vabakava tõi Kiibusele kokkuvõttes ülinapi võidu – teiseks tulnud Gerli Liinamäed edestas Kiibus vaid 0,31 punktiga.

"Väga-väga õnnelik. Esimene reaktsioon oli muidugi nutt ja pisarad, aga muidugi ma olen väga õnnelik ja väga uhke ise enda üle," ütles Kiibus võistluse järel intervjuus ERR-ile.

Kiibuse treener Anna Levandi oli samuti väga õnnelik, et tema 18-aastane teemant suutis keerulisest olukorrast kuldselt välja tulla.

"Olukord oli väga kriitiline, koroona on ikkagi koroona," ütles Levandi. "Peale haigust oli ta ikkagi väga nõrk ja me ei saanud korralikult trenni teha. Ma olen üliuhke tema üle. Ta suutis ennast kokku võtta ja ikkagi võitles. Võitles viimase hetkeni. Ta on Eesti meister ja ta on parim Eestis."

25-aastane Gerli Liinamäe on pandeemiast tingitud heitlikul hooajal õppinud senisest rohkem uisutamist nautima ja kogus oma karjääri parima Eestis saadud punktisumma. Napp kaotus jäi muidugi hinge kriipima.

"0,31 - ma isegi ei eita, et see närib sees väga palju, aga esimesel päeval ma tegin ühe eksimuse ka, mille pärast olin natukene enda peale pahane, aga pole hullu ja tänase sõiduga mina ise olen väga rahul. Kaks väikest eksimust ja üks piruett, et oleks selle ühe ringi veel hoidnud, siis oleks see 0,31 nagu käega pühitud," ütles Liinamäe.

Lühikava parima tulemuse teinud 20-aastane Škuleta-Gromova sai vabakavas 104,38 silmaga kirja neljanda tulemuse, mis andis talle 164,48 punktiga kahe ala kokkuvõttes kolmanda koha.

"Seetõttu võib-olla ei õnnestunud teha oma maksimumi, kuid praktiliselt oleme juba selle lähedal, mis võiks täna laeks olla. Muidugi homme võib võimete lagi olla juba teine ja nädala pärast veel teistsugune. Läheme väikeste sammudega edasi," ütles Škuleta-Gromova.

Puhta vabakava uisutas ja sai tehnika osas lausa päeva parima hinde alles 14-aastane Amalia Zelenjak. Noorel talendil jäi pronksist puudu vaid 2,29 punkti. Kümme aastat alaga tegelenud uisutajat juhendab Anna Levandi.

"Annaga ma olen juba kolm ja pool aastat, aga üleüldse umbes üheksa-kümme aastat (iluuisutamist treeninud). Iga päev on kolm või neli tundi ja 100% või rohkem kaks tundi jääl ja üke või koregraafia ja kuus päeva nädalas," rääkis Zelenjak.

Meeste lühikavas laupäeval 76,76 punktiga venna Mihhail Selevko järel teist tulemust näidanud Aleksandr Selevko edestas pühapäevases vabakavas konkurente kindlalt. Selevko sooritus hinnati 149,80 punkti vääriliseks, talle järgnenud Arlet Levandi ja Mihhail Selevko kogusid vastavalt 133,28 ja 107,70 silma.

Kahe kava kokkuvõttes kogus Aleksandr Selevko 226,55 punkti. Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis Arlet Levandi (198,64), pronksile tuli Mihhail Selevko (187,25).

Kaks nädalat oli ta ettevalmistuse ajal traumaga kimpus, kuid viimane lihv õnnestus ja vabakavas sooritas ta kaks neljakordset lutzu ning kaitses edukalt tiitlit.

"Tegime kõik, mis suutsime ja valmistusime hästi. Õnneks vabakavas ei juhtunud nagu lühikavas viga neljakordsel lutzul. Tegin põhimõtteliselt kaks mitte halba (neljakordset) lutzu," ütles Selevko.

Esimese medali meeste konkurentsis võitis 15-aastane Arlet Levandi, kes suutis mentaalselt senisest vabamalt uisutada ja teenis oma koduse rekordi 198,64 punktini kruvides hõbeda.

"Esimest korda olid mõlemad kavad ühtlase mõtlemisega, et kõik oli paigas ja midagi ei mõelnud eriti (sõidu ajal ) ja mõlemad tulid välja.," rääkis Levandi. "Tavaliselt on mul nii, et üks kava tuleb ja teine läheb pekki ja seekord oli kõik nagu hobune vanalinnas."

Varasem Eesti meister ja lühikava võitnud Mihhail Selevko pidi vabakavas tehtud eksimuste tõttu leppima lõpuks pronksiga.

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: