Kiibus raskest võidust: terve aeg käis võitlus iseendaga

Tänavustel iluuisutamise Eesti meistrivõistlustel kaitses edukalt enda mullust tiitlit Eva-Lotta Kiibus, kes edestas teiseks tulnud Gerli Liinamäed vaid 0,31 punktiga.

"Olen väga väga õnnelik. Esimene reaktsioon oli muidugi nutt ja pisarad, aga muidugi olen enda üle väga uhke," kommenteeris Kiibus võitu ERR-ile antud intervjuus.

Kui lühikava järel oli Kiibus alles kolmas, siis tugev vabakava kergitas ta esimeseks. Eesti meister tunnistab, vabakava lihtne sõita ei olnud, eriti hiljuti läbipõetud koroonaviiruse valguses. "See kava koosnes väga mitmest etapist. Alguses tuli vabalt sõita, aga pärast tuli jälle tagant lükata, sest siis see läks jälle raskemaks," selgitas Kiibus.

"Eks üks siht silme ees oligi lihtsalt läbi murda ükskõik millest, mis ette tuleb. Väga palju mõtlemisruumi ei olnud: teed või ei tee. Muud valikut väga ei olnud."

Kiibuse sõnul ta vabakava eel suuri pingeid ei tundnud. "Midagi väga ebatraditsioonilist enne starti ei olnud. Eks närvid ja pinge on alati, aga kuivõrd ma nii-öelda kartsin iseennast. Lootsin, et suudan iseennast rahustada ja samas iseennast tagant lükata. Terve aeg käis iseendaga võitlus."

Juba märtsis ootavad Kiibust eest iluuisutamise maailmameistrivõistlused, milleks eestlanna põhjalikult väheste võistluste tõttu valmistuda ei saa. "Loodetavasti meil mõni kodune võistlus ikkagi toimub, kus saaks neid üleliigseid pingeid natuke maha raputada. Muidu aga valmistume nagu igaks teiseks võistluseks - tasa ja targu."

"Kõigepealt tahaks saada tagasi selle vormi, mis mul oli ja siis sellele võib-olla lisada veel nüansse ja panna mõni kirss tordile," lisas Kiibus.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: