Aksel Nõmmela sõnul oli maanteeratturite hooaeg tavapärasest närvilisem

Profiratturi Aksel Nõmmela hooaeg kulges üle kivide ja kändude. Uueks aastaks eestlasel veel lepingut ei ole ja keeruline olukord maailmas võib jätta klubide uksed suletuks.

Nelja aasta eest parima Eesti meesratturi tiitli pälvinud Nõmmela teenis küll mõned esikümne kohad Prantsusmaa ja Ungari sõitudel, kuid oodatud tulemused jäid erinevatel põhjustel saavutamata. Näiteks ei andnud eestlane koroonaviirusest tingitud võistluspausi ajal kehale piisavalt puhkust.

"Ma olin hästi motiveeritud olema oma parimas vormis kohe esimestest võistlustest peale ja timmisin üle, mis maksis hiljem kätte," tunnistas rattur.

Kolme kuu sisse mahutatud võistluskalender tekitas maanteeratturites lisapingeid, sest enda tõestamine muutus varasemast raskemaks.

"Seda oli eriti näha ka sprindifinišites, kus niigi võetakse riske. Seekord ei hoitud midagi tagasi. Iga väiksemgi avaus, mis tekkis, kasutati kohe ära," kirjeldas Nõmmela. "Kukkumisi oli palju rohkem. Kõik tundsid, et kuna on nii palju vähem võistlusi, siis tuleb sellest maksimum võtta."

World Touri ja ProTeamsi klubides sõitis tänavu kuus eestlast. Järgmiseks aastaks on lepingud juba sõlminud Tanel Kangert, Rein Taaramäe ja Norman Vahtra. Aksel Nõmmela, Martin Laasi ja Mihkel Räime saatus on lahtine.

"Mitmed tiimid lähevad kinni ja see tekitab sellise sõitjate vaatevinklis kehva turuolukorra, kus sõitjaid jääb üle ja konkurents koha peale suureneb," lausus Nõmmela. "Samamoodi tiimide seisukohalt - nad loodavad saada sõitjaid odavamalt."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: