Jäähokiklubi HC Panter on seadnud eesmärgiks taas Eesti meistriks tulla

Jäähokiklubi HC Panter on otsustanud osaleda pärast mitme aastast pausi taas esindusmeeskonnaga Eesti meistrivõistlustel. Klubiga on liitunud mitmed olulised mängijad ja töö käib pikema perspektiiviga.

19 aastat tagasi loodud HC Panter on klubina tegutsenud kogu selle aja, kuid Eesti meistrivõistlustel on kaasa mängitud ainult periooditi - viimati neli aastat tagasi. Sellel suvel langes otsus, et noortetöö kõrval on klubile vajalik ka esindusmeeskond, mida nädalavahetusel ka esitleti.

"Ma arvan, et see on hea näide, kuidas klubi ja inimesed kasvavad. See on väga vajalik eestikeelsele ja Eesti Hokile üldiselt. See on nagu lumepall: edu toob kaasa nähtavust, lapsi rohkem trenni ja jääle. See mõjutab ka toetajaid. Usun, et see on nagu kasvav organism, mis läheb suuremaks," rääkis HC Pantri peatreener Märt Eerme intervjuus ERR-ile.

Klubiga on juba liitunud paljud Eesti koondise mängijad: väravavaht Villem-Henrik Koitmaa, kaitsjad Saveli Novikov ja Silver Kerna, ründajad Kevin Parras ja Jaanus Sorokin. Täiendusi võib veelgi tulla.

"See on ikkagi amatöörmeeskond. Kõik teevad seda vabast ajast. Osadel mängijatel on pisut paremad tingimused. Noored peavad tõestama, et saada endale natuke paremaid tingimusi. Omakasvandikke on hetkel viis-kuus," ütles HC Pantri juhatuse liige Kaupo Kaljuste, kelle sõnul on klubis hetkel ligi 180 last ja soov on seda numbrit iga aastaga 20-30 võrra kasvatada. Esindusmeeskond saaks olla nende jaoks tulevikus väljundiks ja publikuhuvis ei kahelda.

"Meil oli esimene treeningmäng Eesti U-18 tiimiga ja seda käis paar nädalat tagasi vaatamas juba 300 inimest. Ma usun, et rahva poolt on huvi olemas," lisas Kaljuste. "Esimesel aastal on eesmärk medal ja kolme aasta jooksul on eesmärk tulla Eesti meistriks." Kas nii nagu kunagi õnnestus? "Sellest on pikk aeg möödas, aga Eestis ei saa madalamaid eesmärke ka seada," ütles Kaljuste.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: