Itaalia GP võitis üllatusmees, Hamilton sai karistada, Ferrarid katkestasid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pierre Gasly
Pierre Gasly Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Legendaarsel Monza ringrajal sõidetud vormel-1 MM-etapi võitis üllatuslikult AlphaTauri piloot Pierre Gasly. Valitsevale maailmameistrile Lewis Hamiltonile (Mercedes) sai saatuslikuks kümnesekundine boksipeatuse karistus. Mõlemad Ferrari piloodid katkestasid.

Võistluse 20. ringil jättis sõidu pooleli Kevin Magnussen (Haas) ning kuna tema vormel jäi raja äärde, tuli välja turvaauto. Kohtunikud keelasid sel ajal võistlejatel boksipeatusi teha, kuid Hamilton ja Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) ei pannud seda tähele. Mõlemale piloodile määrati karistus, mis nägi ette peatuda boksis kümneks sekundiks.

Seejuures olid mõlemad Ferrari piloodid sunnitud samuti võistluse katkestama sõidu esimeses pooles. Sebastian Vettelile said kuuendal ringil saatuslikuks järele andnud pidurid ning Charles Leclerc tegi 25. ringil ränga avarii, mille järel võistlus hetkeks peatati.

Kui võistlust jätkati, kandis Hamilton ära karistuse, mis langetas ta võistlejaterivi lõppu. Mõned ringid hiljem katkestas 14. positsioonilt Max Verstappen (Red Bull).

Võistluste ootamatu sündmuste jada tõi karjääri esimese vormel-1 MM-sarja etapivõidu Pierre Gaslyle, kes edestas Carlos Sainzi 53-ringilise võistluse järel 0,415 sekundiga. Kolmanda koha teenis Lance Stroll (Racing Point; +3,358).

Lando Norris (McLaren; +6,000) sai neljanda, Valtteri Bottas (Mercedes; +7,108) viienda ja Daniel Ricciardo (Renault; +8,391) kuuenda koha. Hamilton kerkis lõpuks seitsmendale positsioonile, kaotades võitjale 17,245 sekundiga. Esikümnesse mahtusid veel Esteban Ocon (Renault; +18,691), Daniil Kvjat (AlphaTauri; +22,208) ja Sergio Perez (Racing Point; +23,224).

Vormel-1 MM-sarja järgmine etapp sõidetakse järgmisel nädalavahetusel samuti Itaalias.