"Ringvaates" näidati Eesti vanimat sportratast, endisele profile esitati väljakutse

"Ringvaate" stuudios näidati Eesti vanimat võistlusjalgratast, mis on ka maailma mõistes üsna ainulaadne. Ühtlasi kasutas Hannes Hermaküla võimalust ja esitas endisele profiratturile Rene Mandrile väljakutse.

"Tegu on väga haruldase sportrattaga, mis on sõitnud 1936. aastast kuni teise maailmasõjani Eesti tippvõistlustel," rääkis jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja Valdo Praust. "Meie andmetel on tegu ainsa sõjaeelse sportrattaga, mis on sellest ajast säilinud. See säilis ilmselt sellepärast, et selle esikahvel oli pooleks sõidetud ja selgus, et tal on veel pragusi sees. Enne kui ma ratta kokku panin, siis ma keevitasin esikahvli kokku. Mõned tükid on veel valed küljes, aga raam ja põhi on originaal. Põhjalik reustareerimine võib aega võtta kuid."

"Ringvaate" stuudios käis külas endine profirattur ja praegune Tartu2024/BalticChainCycling.com treener Rene Mandri, kes on ka üks Balti keti velotuuri korraldajatest, mis algab 13. augustil. Hermaküla esitas Mandrile veel väljakutse lühikese võistlusmaa läbimiseks.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: