UCI president: iga võistluse toimumine on ohus, ka Tour de France'i

Tour de France 16. etapp 2019. aastal
Tour de France 16. etapp 2019. aastal Autor/allikas: SCANPIX/Belga via ZUMA Press

Laupäeval alustatakse Itaalias Toskaanas taas võistlemist jalgrattaspordi kõrgeima taseme ehk WorldTouri võidusõitudel. Strade Bianchel on kohal ka rahvusvahelise jalgratturite liidu president David Lappartient.

Lappartienti sõnul ei ole koroonaviiruse oht veel kaugeltki möödas, viidates, et Hispaanias, Belgias ja Prantsusmaal on viimastel päevadel hakanud nakatunute arv taas kasvama. See on mõnedes riikides ja piirkondades muutnud piirangud taas karmimaks. Vaatamata sellele, et ratturid sõidavad praegu Hispaanias Burgose velotuuril võidu, on kõik võistlused jätkuvalt suure küsimärgi all.

UCI kalendris on tühistatud juba 1370 võistlust. Lappartient on õnnelik, et mitmed võidusõidud siiski toimuvad, kuid lisas, et kõikide hetkel kalendrisse kuuluvate võistluste toimumine ei ole sada protsenti kindel. Ka Tour de France'i oma mitte.

"Meie spordiala elab. Paljude teiste alade võistlused on tühistatud, aga meil on olemas kalender hooaja lõpuni," ütles Lappartient. "Itaalia väärib võimalust olla riik, kes korraldab koroonaviiruse pandeemia järgselt esimese World Touri võistluse, kuna nendeni jõudis see laine Euroopas esimesena. Hetkel läheb Itaalial paremini ja nad saavad niiviisi saata maailmale positiivse sõnumi. Me oleme tagasi võistlemise lainel ning tahame taas tuua inimestele naeratuse suule. Olukord on keeruline, kuid rattasport on tugev."

UCI kinnitas, et suure riskiga on ka nende enda ürituste korraldamine, näiteks maailmameistrivõistlused Šveitsis. "Meil ei ole plaani B, kui asjad lähevad Šveitsis halvemaks. Me teame, et see risk on olemas. Kõik võistlused on suure riskiga, isegi Tour de France," jätkas Lappartient.  

Strade Bianchel peab Lappartient sarnaselt teistele järgima UCI meditsiinilist protokolli ning ta ei tohi olla lähikontaktis võidusõitjatega ega teiste võistkondade liikmetega. Lisaks peab ta kandma näomaski.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: