UCI avalikustatud protokollis peavad ratturid moodustama võistlustel "mulle"

Deceuninck - Quick-Stepi meeskond Belgias Padderstraati munakivilõigul treenimas
Deceuninck - Quick-Stepi meeskond Belgias Padderstraati munakivilõigul treenimas Autor/allikas: SCANPIX/Belga via ZUMA Press

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) avalikustas maanterattavõistluste jaoks mõeldud ohutuse protokolli, mida tuleb rahvusvahelise hooaja jätkudes järgida, et koroonaviirus taas levima ei hakkaks.

Mõned reeglid on seejuures kohustuslikud ja teised soovituslikud, mille puhul tuleb arvestada meeskondade ja ratturite riskiteguritega. Muude rattaspordi distsipliinide jaoks kohandatakse reegleid lähiajal.

Protokolli koostasid Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) poolt koostatud rahvusvaheline töörühm. Rattaspordi töörühma juhtis UCI meditsiinidirektor Xavier Bigard. Koostatud protokolli järgi tuleb kindlasti järgida ka erinevate riikide kohalikke piiranguid. UCI sõnul puudutab protokoll eelkõige võistluskarusellis osalevaid inimesi, mitte fänne. Protokolli võidakse jooksvalt muuta sõltuvalt koroonaviiruse pandeemia sündmustest.

Protokollis on üldiselt sõnastatud kolm peamist põhimõtet. Esimese ja kõige tähtsama põhimõtte järgi peavad meeskonnad moodustama võistluste ajal isoleeritud "mullid" ehk teiste inimestega sel ajal kokku puutuda ei tohi. Võistluse ajal moodustuvad "pelotoni mullid". Teine põhimõte toob välja kolm pandeemia taset, millest sõltub reeglite tugevus ning kolmas on seotud kohustuslike ja soovitustlike meetmete rakendamisega.

"See protokoll on jalgrattasõiduvõistluste jätkamise seisukohast oluline eriti meeskondadele ja korraldajatele," ütles UCI president David Lappartient. "Mul on väga hea meel professor Bigardi juhitud töörühma ja nende soovi üle leida tõhusad lahendused, mis võimaldasid koostada selle protokolli ligi kuu aja jooksul. Erinevad piirangud sõltuvad erinevate riikide seadustest ja piirangutest ning neid tuleb protokolli järgides arvestada. Antud lahendus on järjekordne samm meie spordiala taastamise suunas."

World Touri kalender saab uuesti hoo sisse 1. augustil, mil ratturid võtavad üksteisega mõõtu Itaalias kuulsal Strade Bianche võidusõidul.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: