Kangerti meeskonnakaaslase maailmarekord tühistati

Lachlan Morton
Lachlan Morton Autor/allikas: SCANPIX/imago sportfotodienst

Esmaspäeval teatati, et Tanel Kangerti (EF Pro Cycling) meeskonnakaaslane Lachlan Morton püstitas uue Everestingu maailmarekordi. Kuna hilisemas ülevaatuses selgus, et austraallane siiski 8848 tõusumeetrit täis ei saanud, siis tema tulemus tühistati.

Everesting kujutab endast ühe ja sama tõusu peal edasi-tagasi sõitmist seni kuni läbitud on 8848 tõusumeetrit ehk sama palju, kui on kõrgust Mount Everestil. Mortoni uueks rekordajaks märgiti esmalt seitse tundi, 32 minutit ja 54 sekundit. Kuna see tulemus tühistati, siis see tähendab, et maailmarekord kuulub endiselt USA maastikurattasõitjale Keegan Swensonile, kelle tulemus oli ligi seitse minutit kehvem.

Oma esimesel katsel püüdis Morton Everestingu maailmarekordit Colorados Rist Canyoni nimelisel tõusul, mida ta sõitis edasi-tagasi 42 korda. Sellel 1,9-kilomeetrisel tõusul oli keskmiseks protsendiks 11. Mortoni GPS-seade näitas küll vähem tõusumeetreid, kui vaja oli, ent pidas seda veaks, sest Strava segmendi järgi on tõusul 213 vertikaalset meetrit, mis tähendas, et Everestingu tulemus oli sooritatud. Hilisemal vaatlusel selgus, et tõusul koguneb siiski ühe korraga vaid 203 meetrit, mis tähendas, et Morton sõitiski 8526 tõusumeetrit nagu näitas ka tema GPS-seade. Everestingu tulemuse kirja saamiseks oleks ta pidanud sama tõusu sõitma veel poolteist korda.

Morton tunnistas, et ta kavatseb püüda maailmarekordit uuesti.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: