Potentsiaalsele Eestis toimuvale MM-rallile on kümmekond konkurenti

Foto: Karli Saul/Scanpix

Vabariigi valitsuse kabineti neljapäevasel nõupidamisel otsustati anda roheline tuli autoralli maailmameistri võistluste etapi Eestisse toomiseks paari kuu pärast.

"Nüüd on korraldajatel võimalus teha kõik selleks, et näidata Eesti valmidust selle ralli läbiviimiseks ja taotlemiseks, mille kultuuriminister Tõnis Lukas) täna lauale pani ja selle heakskiidu kabineti nõupidamisel ka andsime," ütles peaminister Jüri Ratas.

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on Eesti võimalused MM-etapi koju toomiseks suured, kuid sajaprotsendiliselt saab seda öelda, siis kui lepingud FIA ja WRC promootoriga on sõlmitud.

"Inimestel oleks mõistlik planeerida septembri esimest või teist nädalavahetust ent kuupäevad ei ole veel täpselt paigas. Tõenäosus on suur, aga ennem kui ei ole allkirjad all, siis ei saa kindlalt öelda, et toimub," ütles Aava.

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et riik on nõus MM-etapi korraldust toetama enam kui miljoni euroga. "Hetkel on riigieelarves kirjas üks miljon. Selge on see, et kui WRC-etapp on Eestis, siis ta maksab rohkem kui üks miljon. Valitsus on nõus panustama rohkem," lisas Ratas.

MM-etapi täpset eelarvet Urmo Aava hetkel välja käia ei soovinud ning selgitas, et Eesti konkureerib Euroopas kümne ralliga, kes ihkavad hooaja lõpu etappe korraldada.

"Planeeritakse nelja kuni viit võistlust aasta lõpuni miinimum, et saaks siis autoralli maailmameistrivõistlustel kokku pidada seitse etappi. Praegu planeeritakse veel kaheksat, et oleks väike varu ka sees ja siis nelja-viie etapi kohta konkureerib minu hinnangul selline kümme võistlust," ütles Aava, kelle sõnul selgub uue nädala alguses, kas Eesti teenib õiguse korraldada septembris MM-etapp.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: