Hamiltoni terav kriitika pani vormelitähed rassismist rääkima

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton Autor/allikas: Scanpix/imago images/HochZwei

Kuuekordne vormel-1 maailmameister Lewis Hamilton kritiseeris sotsiaalmeedias teravalt oma kaassõitjate kidakeelsust George Floydi surma teemadel.

Eelmise nädala esmaspäeval suri Minneapolises kinnipidamisel George Floyd, kellel politseinik Derek Chauvin hoidis ligi üheksa minutit põlve kaelal. Mustanahalise Floydi surm vallandas rahutused, mis on levinud mitmesse USA linna.

"Mõned teist on ühed suurimad staarid, ent ometi olete ülekohtu ajal vaiki," kirjutas Hamilton pühapäeval sotsiaalmeedias. "Mitte märkigi inimestelt minu valdkonnas, mida domineerivad valged. Olen ainus erineva nahavärviga inimene, kuid ometi seisan üksi."

"Oleksin arvanud, et nüüdseks teate, miks sellised asjad juhtuvad ja ütlete selle kohta midagi, aga te ei saa meie kõrval seista. Teadke lihtsalt, et ma tean, kes te olete ja et ma näen teid," kirjutas valitsev maailmameister, lisades teises postituses, et laidab marodöörlust ja seisab koos rahumeelsete protestijatega.

Hamiltoni emotsionaalsele postitusele vastasid kiirelt mitmed vormelipiloodid. "Ausalt öeldes tundsin ma, et olukorra kohta oma mõtteid jagada oleks sobimatu ja ebamugav, mistõttu ei väljendanud ma end varem," kirjutas Twitteris Ferrari sõitja Charles Leclerc.

"Ma eksisin täielikult. Ma ei leia siiani sõnu, et kirjeldada mõnes internetis levivas videos nähtud õudusi. Rassismi vastu tuleb võidelda tegude, mitte vaikusega," lisas Monaco piloot.

"Meil kõigil on hääl, millega õiguse eest seista ja praeguseni ei teadnud ma, kuidas seda teha," lisas Hamiltoni kaasmaalane George Russell (Williams). "Kasutades Charles Leclerc'i sõnu, ei tundnud mulle oma mõtete avaldamine sobivana. Ükskõik kui ebamugav võib rääkimine olla, ei saavuta vaikimine midagi. Peame üheskoos seisma ja rassismi ühiskonnast välja tõrjuma. Kasutage oma häält, levitage teadlikkust. Me kõik vastutame selle eest, et ebaõiglus lõppeks."

Hamiltoni kriitikale vastasid ka britt Lando Norris (McLaren) ja austraallane Daniel Ricciardo (Renault), neist viimane nimetas Minneapolises nähtut häbiväärseks ja kutsus inimesi üles sõna võtma ning probleemile ühiselt vastu astuma.

 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: