Õiglane päeva algusest: käed värisesid stardijoone taga

Janek Õiglane hoiab Doha MM-il kümnevõistluse avapäeva järel 4189 punktiga kümnendat kohta. Esimese võistluspäeva jäävad kroonima isiklikud rekordid nii 100 kui 400 meetri jooksus.

"Ma ei arvanud, et olen nii heas seisus, eriti neljasajas," oli Õiglane intervjuus ERR-ile isegi üllatunud. "Ei arvanud, et võin seda nii kiiresti joosta. Olin nendes alades kõige enesekindlam, sest olin neid saanud treeningutel kõige rohkem teha. Nüüd oli ka näha, et tulemused olid vastavad."

"Mul pole elu sees nii suurt närvi sees olnud kui täna," rääkis Õiglane päeva avaalale eelnenud minutitest. "Käed värisesid stardijoone taga. Sain hea stardi, teiseks tuli üllatusena, et olin 40-50 meetri peal esimene. Saingi oma jooksu teha, mul oli mugav ja sain resultaadi, milleks võimeline olen."

Kaugushüppes jäi tema tulemuseks 7.32. "Mul olid väikesed probleemid," tõdes Õiglane. "Vahetasin hoojooksu, esimene katse tuli lausa kergelt. Teisel katsel tuli vana rütm tagasi ja see oli täiesti kohutav, kolmandal võtsin natuke lähemale, et joosta uue rütmiga. Paku tagant 7.25 näitab, et vorm on tegelikult hea. Seekord jäi õige resultaat tegemata, aga pole hullu."

Päeva ainsaks altminekuks võib pidada kõrgushüpet, kui rekordvõistlusel ka 2.05 ületanud mehe jaoks jäi Dohas parimaks 1.96. "Ma ütlen ausalt, järgmine kõrgus oli ikkagi kaugel," kinnitas Õiglane. "Ma ei hakkagi mingeid põhjuseid tooma, aga kaks asja: millegipärast hakkas kuulitõuke viimasel katsel selg natuke jamama, kõrgushüppe esimestel proovidel hakkas pöid valutama. Sellegipoolest ei hakka mingeid vabandusi leidma, ise olin kehv ja ei realiseerinud ennast.

Päevale pani magusa punkti 400 meetri jooksu uus isiklik rekord 49,14. "Kui ma Rakveres EMV-l jooksin 50,13, olid seal keerulised olud. Ütlesin ka treenerile, et mul on sekund veel sees. Ega väga mööda ei pannudki. Läksin julgelt jooksma, lõppu väga ei kannatanud, aga tegin sellegipoolest korraliku jooksu, olen tänase päeva lõpuga väga rahul."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: