Märt Israel: arvan, et Kirt toob meile medali ära

Dohas toimuvast kergejõustiku MM-ist käis ETV spordiuudiste stuudios rääkimas 2011. aastal Daegu maailmameistrivõistlustel kettaheites neljanda koha saanud Märt Israel.

Kas kettaheite maailmas on praegu suurt, karismaatilist liidrit? "On küll, rootslane Daniel Stahl," sõnas Israel ETV spordisaatele. "Heidab hästi ja on karismaatiline. Ma arvan, et teda tasub jälgida küll."

Kui palju mõjutab võistlemist teadmine, et Dohas ei ole tribüünid pilgeni rahvast täis? "Sportlased on nii palju profid, et oma asja teevad ära. See pooltühi tribüün head ei tee, aga televaatajatel on see aasta väga huvitav. Neid graafikuid, mis sinna ette manatakse, on väga huvitav jälgida."

Magnus Kirt saab praadida veel nädal aega. Kuidas sellise koormaga tippvõistlusele minnes hakkama saada? "Eks tippu pürgida on lihtsam, kui tipus olla," arvas Israel. "Magnus on piisavalt tasakaalukas sportlane, et sellega väga hästi hakkama saada."

On tal neid suurvõistlusi juba piisavalt palju, et minna lõppvõistlusele, olles üks kolmest favoriidist? "Piisavalt ei ole, sest eelmine aasta [Berliini EM-i pronksmedal] tuli tal esimene õnnestumine. Ma arvan ikkagi, et ta toob meile medali ära."

Kas maailma kergejõustikus on praegu ligilähedaseltki näha Usain Bolti laadset staari? "Hetkel ei ütle, et oleks. Samas on see tase üleüldiselt päris kõrge, kõik teevad häid tulemusi."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: