Mölder OM-ile pürgivast rühmkava koondisest: unistada tuleb suurelt

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sel nädalavahetusel toimub Tartus Baltimaade suurim võimlemisturniir Miss Valentine, mis tähistab sel aastal 25. sünnipäeva. Turniiri peakorraldaja, maailma- ja Euroopa meister Janika Mölder, on Miss Valentine'ile pühendanud pool oma elust.

"Erakordne on see, et Miss Valentine toimub 25. korda," rääkis Mölder turniiri pressikonverentsil. "Ma ei häbene oma vanust, aga olen täpselt pool oma elust seda turniiri korraldanud. Eriline on ka see, et osavõtjaid on väga palju, sel aastal on iluvõimlejate osakaal suurem. See on siiski olümpiaala ja kuna ka meie iluvõimlejad pürgivad olümpiale, on mul selle üle ainult hea meel."

"Numbrid on üsna aukartustäratavad," jätkas Mölder. "Osavõtjaid on üle 900, kohtunikke 80, treenereid 180, pluss muud delegatsiooniliikmed. See arv on päris suur. Kui ma vaatan aastate lõikes, siis ma ei ütleks, et arv on suurem kui varasematel aastatel, aga siiski on ta kasvanud."

Seni on Eesti iluvõimlemist olümpiamängudel esindanud ainult Irina Kikkas-Nõomaa, nüüd püüavad pääset Tokyo OM-ile ka Eesti rühmvõimlejad. "Mina arvan, et unistada tuleb suurelt," rääkis Mölder koondisest. "Kui sa ei unista, ei jõua kuskile. Spordis on kõik võimalik. Iluvõimlemine on selline spordiala, kus sa ei tea iial, mis võib platsil juhtuda. Tänapäeva võimlemist võib võrrelda tsirkusega, on vaja vallata palju vahendeid, tehnikat. Kuna platsil on viis võimlejat, võib kõigil minna hästi, kõigil halvasti. Mina loodan, et meie võistlejatele on see kvalifikatsioon heal päeval, kõik läheb hästi ja nad kvalifitseeruvad."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: