Norra koondise plaanide järgi treeniv Andreas Ilves: eesmärk on juunioride MM

Foto: ERR

Vanarahvas ütles, et rege rauta suvel, vankrit paranda talvel. Kahevõistleja Kristjan Ilves kogub hetkel vormi Norras sealse koondise juures. Ilvese suvisest liitumisest Norra koondisega on kasu saanud ka Eesti nooremad kahevõistlejad.

Juunis tutvustas Kristjan Ilves koos nooremate koondislastega kõikidele soovijatele Tartus "Marumäe" abil suusahüpete võlu. Seejärel harjutas ta Norra koondisega Saksamaal Oberhofis, treenis veidi kodus ja nüüd kogub taas vormi Norras. Saksamaal käisid temaga koos harjutamas ka 19-aastane vend Andreas Ilves ja 17-aastane Robert Lee. Nad valmistuvad uueks hooajaks samuti norrakate plaanide järgi, mida kohendab ja mille täitmist jälgib Kristjani ja Andrease isa Andrus Ilves.

"Eks eesmärk on juunioride MM, mul on viimane aasta seal käia, ja siis kodune MK ka, kus eelmine aasta haigus kahjuks võttis võitu ja ma ei saanud osaleda," rääkis Andreas Ilves intervjuus ERR-ile.

Robert Lee lisas: "Uue hooaja eesmärgid on siis, kuna ma lähen nüüd 12. klassi, siis on raske täielikult 100% spordile keskenduda, et pean ikkagi kooli ära lõpetama Tallinnas, aga tahaks esineda hästi juunioride MM-il. See on olnud alati põhiline eesmärk, kus heas vormis olla."

Oma tugevamaks pooleks peab Lee suusahüppeid, kuid arendama peab mõlemat. "Mõlemad vajavad kõvasti tööd. Eeldusi on hüpetes rohkem, vastupidavus tuleb ajaga ma loodan. Näen mõlemaga korralikult vaeva," jätkas Lee. "Hüpetes on võimalik kõrgele tasemele jõuda, kui ma oma tehnika ja asjad korda saan, sellega näen praegu rohkem vaeva."

Ettevalmistuse kõrvalt käivad kahevõistlejad suvel erinevatel üritustel ka oma ala tutvustamas ja Marumägi, millelt teha kolme meetriseid hüppeid on ala proovimiseks igati ohtutu ja popp. Kui Kristjan Ilves kolmeaastaselt hüppamisega alustas, siis selliseid mägesid ei olnud.

"Me alustasime talvel slaalomi suuskade ja slaalomi saabastega hüppamist, et oleks natuke turvalisem," rääkis Kristjan Ilves. "See on tõesti väga tore atribuut noortele. Saab nii talvel kui suvel alati hüppamas käia. Ja sellel on ka tutvustamisfunktsioon, et kuidas tulla ala juurde. Väga vähesed noored leiavad need hüppemäed Eestis ülesse."

"Marumäelt" hüppeid saab järgmisel nädalavahetusel proovida Haapsalus.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: