Kristjan Ilves: suurem siht on olümpial olla kõige magusamate kohtade peal

Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves teatas kolmapäeval, et liitub suvistel treeningutel Norra koondisega.

"Näen selles koostööd enda jaoks elu parimat võimalust jõuda kuskile kaugemale. Kui mul on ikkagi võimalus treenida maailma parimate sportlastega maailma parimates võimalustes, siis ole lihtsalt mees ja tee," rääkis Ilves intervjuus ERR-ile. "Samuti näitab see, kas ma olen suuteline olema kunagi maailma tipus. Me võime alati spekuleerida, et kui mul oleks need võimalused ja need inimesed, kas ma jõuaks, aga nüüd on mul need olemas ja kui ma ei jõua, siis see ongi niiöelda sada protsenti minu viga."

Norralastega koostöös näeb Ilves enim võimalust kiiresti liikuva maailmaga sammu pidada. "Tänapäeval liigub teadus nii kiiresti, et meil ei ole ressursse sellega nii palju kaasas käia ja kindlasti teavad nad rohkem kui meie. Ma ei ütleks, et me (koos treenerist isaga - toim.) oleks midagi valesti teinud, sest samamoodi olen ma ka ju neid sportlasi võitnud, kes väga hästi võistlesid sellel hooajal Norras, aga kindlasti et olla stabiilne ja et asi oleks jätkusuutlik, siis pidi tegema mingisugues muutuse," jätkas Ilves. "Samamoodi kogu see hooldetiim - me ei suuda mitte kunagi tagada sellist mahtu ja võimalusi. Praegu on mul see võimalus olemas. Ma arvan, et kogu see tiim kokku on see, miks see otsus tuli. See tagab kõik, mida ma vajan."

"Ainus, mille pärat ma ise muretsema pean, on lennupiletid sihtkohtadesse. See on muidugi eelarves sees meil. Lisaks sain ma teada, et Norrast tuleb isegi majutus. Neil on seal mingi sponsordiil, et kui ma Norra lähen, siis on nende poolt elamine ja söök. See on väga kõva sõna ja meile rahaliselt hästi tähtis. Eks näha, kuidas tulema hakkab. Aga mis enda poolt ongi veel lisaks, siis motivatsiooni on palju rohkem kui eelmistel kevadel. See on lihtsalt see hetk, kus sa tead, et sul on kõik olemas - ole lihtsalt mees ja tee. Mitte miski ei jää kellegi teise taha, on ainult enda taga asi," rääkis Ilves.

Treeningplaanid tulevad Ilvesele Norrast, kuid need kohandatakse koostöös Eesti treeneriga ümber. "See ongi nagu koostöö, mitte et kuskil kirjutatakse plaan ja mina lihtsalt täidan seda. Kõik kuupäevad ning kui palju ja mida teha - see kõik on kooskõlastatud. Üldine kondikava, mitu jõutreeningut, mitu intevralltreeningut tuleb kuus teha, see on sisse pandud ja seda tuleb lihtsalt teha, aga kuna ma seda teen, siis seda sätib lihtsalt nii nagu mulle sobib," kirjeldas Ilves, kes juuni keskpaigas toimuva Norra koondise laagri vahele jätab. "Võtan aega veel treenimiseks ja siis 8. juuli hakkab koos norrakatega pihta esimene laager."

Eelarve jäi Ilvese sõnul võrreldes mulluga samaks. "See jäi ikkagi mõistuse piiresse. See on ka positiivne, et summa ei läinud väga taevasse," ütles Ilves, kes uuelt hooajalt ootab eelkõige head enesetunnet. "Ma tahaks hooaja eel tunda end hästi ja tunda, et ma olen valmis võistlema. See tunne, mida ma kogesin enne eelmise hooaja algust - ma olin täiesti tühi, tahtmist ei olnud. Ma nägin enne iga trenni, et kõik on välja imetud seest. Soovin, et mul oleks lihtsalt see, et ma saaksin minna kohale võistlema ja nautima seda. Ma arvan, et kui ma olen saanud need asjad õigesti ära teha, siis ma näen, et ma suudan tulla kohe tagasi sinna tasemele, kus ma olin kaks aastat tagasi ja siis sealt järjest edasi. Ma ise arvan, et see on proovihooaeg, siin ei ole ühtegi tiitlivõistlust. Vaatame, kuidas see koostöö toimib ja kui toimib, siis täie rauaga edasi. Suurem siht on olümpial olla seal kõige magusamate kohtade peal."

Kuigi Ilves allkirjastas esialgu üheaastase lepingu norrakatega, siis kinnitab noormees, et tegemist on formaalsusega ja suurem siht on teha koostööd siiski minimaalselt kolm aastat.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: