Kanepi kaotas Charlestonis Austraalia lahtiste poolfinalistile ({{commentsTotal}})

{{1554371400000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 82.) kaotas Charlestonis peetaval WTA tenniseturniiri kolmandas ringis tänavustel Austraalia lahtistel poolfinaali jõudnud ameeriklanna Danielle Rose Collinsile (WTA 34.) tulemusega 6:7 (1), 1:6.

Avasetis murdis Kanepi kohe vastase servi, kuid kaotas seejärel geimi oma pallingul. Collins murdis Kanepi servi taas seisul 3:2, kuid kaotas seejärel oma servi kaks korda järjest. 4:5 kaotusseisust murdis ameeriklanna Kanepi servi ning kiiresse lõppmängu läinud avaseti võitis Collins tulemusega 7:1. Teise seti võitis ameeriklanna kindlamalt 6:1.

Tund aega ja 34 minutit kestnud kohtumises servis Collins viis ässa Kanepi kolme vastu. Ameeriklanna tegi topeltvigu kolm, Kanepi kaks.

Veerandfinaalis kohtub Collins Monica Puigiga.

Enne kohtumist: Kanepi oli avaringis parem venelanna Veronika Kudermetovast ning teises ringis lülitas eestlanna konkurentsist kuuenda asetusega belglanna Elise Mertensi.

11. asetusega Collins, kes tegi aasta alguses karjääri parima tulemuse, kui jõudis Austraalia lahtistel poolfinaali, alistas esimeses ringis kaasmaalase Madison Brengle'i ja oli seejärel parem Moldova juurtega hispaanlannast Aliona Bolsova Zadoinovist.

Collins ja Kanepi pole varasemalt omavahel kohtunud.

Kohtumine on planeeritud B-väljaku kolmanda matšina. Enne seda tulevad Eesti aja järgi kell 18 platsile Petra Martic ja Jessica Pegula, seejärel mängivad veel ka Arina Sabalenka ja Monica Puig. Eeldatavasti võib Kanepit ja Collinsit platsile oodata umbes kella 21 paiku.

Matši võitja läheb veerandfinaalis vastamisi Arina Sabalenka ja Monica Puigi omavahelise kohtumise võitjaga.