Avaseti kaotanud Kanepi võitis tasavägises kohtumises Doha turniiri võitjat ({{commentsTotal}})

{{1554290160000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 82.) kohtus Charlestonis peetaval WTA tenniseturniiril teises ringis belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.), kelle alistas tulemusega 2:1.

24 minutit kestnud avaseti kaotas Kanepi 0:6, kuid eestlanna ei lasknud end sellest häirida. Teises setis ei andnud Kanepi omakorda Mertensile sõnaõigust ning viis mängu otsustavasse setti vastasele geimigi andmata.

Kolmas sett kulges juba tasavägiselt. Algul rebis ette Mertens, ent Kanepi viigistas. Seejärel kaotas Mertens servi ning jäi 1:3 kaotusseisu. Seisult 3:3 murdis belglanna Kanepi servi ning asus ise kohtumist juhtima. Teenitud matšpalli Mertens realiseerida ei suutnud ning Kanepi suutis oma pallingugeimi siiski hoida. Seisult 5:5 murdis eestlanna taas vastase servi ning teenis omakorda ise matšpalli, mis jäi realiseerimata. Teise matšpalliga teenis Kanepi 7:5 võidu.

Kanepi servis kohtumise jooksul ühe ässa Mertensi kolme vastu. Mõlemad mängijad tegid viis topeltviga. Kohtumine kestis kokku kaks tundi ja kolm minutit.

Enne kohtumist: Mäng algab tennisekeskuse tähtsuselt teisel väljakul Althea Gibson Club Courtil päeva kolmanda kohtumisena. Eesti aja järgi kell 17.00 alustavad Julia Görges - Taylor Townsend ning enne Kanepi ja Mertensi matši tulevad väljakule ka Allie Kiick - Belinda Bencic.

Esimeses ringis sai Kanepi jagu venelannast Veronika Kudermetovast (WTA 80.) 7:6 (7:4), 6:3 ja Mertensi jaoks algabki turniir teises ringis. Varem pole 33-aastane eestlanna ja temast kümme aastat noorem belglanna vastamisi läinud.

Kaks kuud tagasi võitis Mertens Dohas oma karjääri esimese Premier-taseme WTA turniiri, alistades kolm maailma esikümnesse kuuluvat mängijat: Kiki Bertensi, Angelique Kerberi ja Simona Halepi. Järgmise kolme turniiriga on lisandunud aga vaid kaks matšivõitu. Küll aga on tal läinud hästi paarismängus - koos Arina Sabalenkaga on tulnud esikohad Indian Wellsist ja Miamist.

Mertens tuleb kohtumisele Kanepiga suhteliselt segases seisus, sest vaid mõne päeva eest lõpetas ta kolm kuud kestnud koostöö treener David Tayloriga ja töötab nüüd uuesti endise juhendaja Robbe Ceyssensiga.