Heas hoos juunioride rühmkava koondis valmistub tiitlivõistlusteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Võimlemisliit

Eesti iluvõimlemise juunioride rühmkava koondis on uue hooaja kahel esimesel rahvusvahelise stardil näidanud taset, millega võidelda suvel tiitlivõistlustel medalitele.

Kogenud treeneri Larissa Gorbunova käe all harjutav Eesti rühmkava juunioride koondis on esikolmikusse jõudnud mõlemal uue hooaja rahvusvahelisel stardil ja seda tõeliselt kõvas konkurentsis. Eriti hästi sujub rühmal viie rõnga harjutus, milles saavutati esmalt Tartus Venemaa koondise järel teine koht ja nüüd Kiievis Valgevene koondise järel samuti teine koht. Rühma kuuluvad 14–15 aastased
iluvõimlejad.

Kuidas on grupp valitud? "Kõige pealt me valisime pikkuse järgi, sest nad on hästi pikad ja ilusad – mulle tundub, et isegi pikemad, kui seenioride rühm. See on võimlemises alati prioriteet ja pluss nad on väga tublid tüdrukud," lausus Gorbunova.

Mitmevõistluses Tartus teise ja Kiievi turniiril kolmanda koha saanud juunioride rühm treenib Gorbunova juhendamisel Tallinnas neli tundi päevas ning valmistub nii suvisteks tiitlivõistlusteks. Mis tuleks teha, et tiitlivõistlustel medal võita? "Ma arvan, et veel rohkem treenima, et see oleks kindel. Nad ise arvavad täpselt niimoodi," lisas Gorbunova.

Ei ole just igapäevane, et Eesti rühm edestab iluvõimlemises Valgevene, Ukraina, Bulgaaria koondist ning jääb napilt alla Venemaale. "Jah, see ei ole üsna tüüpiline ja see näitabki seda, et kavad on tehtud õiges suunas. Kava raskus peab olema kõrge ja kui on tüdrukud, kellel närvid vastu peavad, siis on võimalik seda ka puhtalt sooritada."

"Rühma suhtes, kui sul on viis võimlejat platsil, siis kui ühel närvid üles ütlevad, siis võib juhtuda väga palju. Tundub, et see võistkond on väga ühtne, väga kokkuhoidev ja nad suudavad enda maksimumi anda võistlusväljakul, mis on väga oluline," kommenteeris varasem maailma- ja Euroopa meister Janika Mölder.

Aprillis saab Eesti juunioride rühm koguda veel vormi turniiridel Sofias ja Bakuus. Mais ootavad tiimi Euroopa- ja juulis maailmameistrivõistlused.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: