Mölder rühmkava koondisest: võimleja peab kava teadma ka kell kolm öösel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti rühmkava koondise uue hooaja avastart Tartus oli vigaderohke ja kolme hulka Miss Valentine'i turniiril ei jõutud. Põhjusi selleks oli mitu: mullu Euroopa meistrivõistlustel kaheksanda ja maailmameistrivõistlustel 13. koha saanud koondis on muutunud - tiimis on kolm uut liiget, kapten on hetkel vigastusega väljas, uued kavad on kordi keerukamad ja neid pole robotlikule tasemele veel jõutud treenida.

"Kava on meil väga raske, sest et saada finaali maailmameistrivõistlustel ja üldse maailmatasemel võistlustel on vaja omada väga rasket kava," rääkis ERR-ile rühmkava koondise liige Laurabell Kabrits. "Me peame veel väga palju vaeva nägema, väga palju trenni tegema, et selle ilusa ja raske kavaga hakkama saada."

Juunis ootavad Minskis rühma Euroopa mängud, kuhu pääsesid vaid kaheksa riigi rühmad ja septembris Bakus maailmameistrivõistlused, kus jagatakse taas olümpiakohti. Rühmkavas maailma- ja Euroopa meistriks tulnud Janika Mölder usub, et koondisel on taset ja piisavalt aega, et nii kõrge raskusastmega kavad veatult selgeks saada.

"Ma arvan, et nende kava on tehniliselt väga raske, just vahenditehniliselt. Et nüüd sellel nädalavahetusel tulid sellised väga suured apsakad sisse - see näitab seda, et asi ei ole veel automatiseeritud," tõdes Mölder. "Nagu ma alati ütlen oma võimlejatele, et see peab olema automaatselt käes, et kui ma äratan sind kell kolm öösel üles, siis sa teed mulle selle. Ma usun, et nad saavad harjutada ja neil on piisavalt selleks veel aega, sest kui nad selle raskusastme ära täidavad, siis nad peaks väga kõrge hinde saama."

Sel kuul saab Eesti rühmkava koondis koguda vormi turniiridega Ukrainas ja Prantsusmaal ning aprillis alustatakse starte MK-etappidel.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: