Miss Valentine on rühmkava koondisele MM-i peaprooviks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti iluvõimlemise rühmkava koondis hakkab sellel aastal jahtima pääset Tokyo olümpiamängudele. Võtmevõistluseks on septembri keskel Bakuus toimuv MM.

"Selle tsükli jooksul olümpiamängudele pääsemine on tehtud väga keeruliseks," rääkis Miss Valentine'i pressikonverentsil varasem tippvõimleja ja praegune võimlemisliidu juhatuse liige Natalja Inno. "Kõige olulisem on see, et kuigi olümpiamängud toimuvad alles järgmisel aastal, on juba lunastatud neli rühmkava pääset. Üks on korraldajamaa Jaapan, kolm riiki on juba kvalifitseerunud eelmise MM-i tulemuste alusel. Kümme vaba kohta on jäänud."

"Järgmisel MM-il septembris lunastatakse viis kohta. Ehk, kui pingsalt arvutame, siis meie rahvuskoondis võiks jõuda üheksa parima sekka. Ülejäänud viis kohta lunastatakse järgmisel aastal kontinentaalvõistluste alusel, meie jaoks tähendab see EM-i, mis toimub mais. Rühmkavade puhul kutsetega kohti ei ole. Meie ambitsioon edukalt esineda sellel aastal MM-il."

"Kui räägime kvalifikatsioonist individuaalarvestuses, on süsteem natuke lihtsam," sõnas Inno. "Kvalifitseeruvad 16 parimat MM-ilt, samuti viis võimlejat kontinentaalvõistluselt ja siis on veel kutsetega kohti. Tavakeeles rääkides, meie parimad individuaalvõimlejad peaksid MM-il pääsema 16 sekka. Loodan, et rahvusvaheline võimlemisliit teeb midagi selleks, et teha kvalifikatsioonisüsteem natuke lihtsamaks ja arusaadavamaks. Meie siht on september 2019, aga oleme valmis kõigeks. Miss Valentine on nii juunioride kui meistriklassi koondistele peaprooviks, kus nad saavad kinnituse sellele, kas nad on õigel teel."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: