Andrus Ilves MM-i eel: Innsbrucki suusahüppemägi on nõudlik

Foto: ERR

Eelmisel talvel PyeongChangis peetud olümpiamängudel läks kahevõistleja Kristjan Ilves starti enesekindlalt. Eelnev hooaeg, iseäranis Jaapanis Hakubas MK-etapil saavutatud teine koht, andsid põhjust optimismiks. Eriti hästi olid asjad hakanud sujuma hüppemäel.

Olümpiamängudel saavutas Ilves oma parimas võistluses 16. koha. Pigem pakkus selline resultaat mõningase pettumuse. Aastad pole vennad ja tänavusel MM-il tähendaks kahekümne parema hulka jõudmine hooaja senist dünaamikat arvestades rõõmu valmistavat tulemust.

Seefeldis toimuvad maailmameistrivõistlused algavad Ilvese jaoks reedel, kui kavas on suure mäe võistlus. Järgmist etteastet peab aga ootama tuleva nädala neljapäevani, mil kavas toimub normaalmäe võistlus.

"Praegu on see hooaeg kulgenud väga raskelt ja keerukalt. Sellist head vormi ja häid võistlusi ei ole minu jaoks tulnud. Kindlasti selle koha pealt on kõvasti raskem võistlema tulla. Samas ei oska öelda, võib-olla on vaimse poole pealt lihtsam, sest ei ole nii suuri ootuseid ja pingeid, aga teistpidi tahaks olla heas füüsilises vormis ja vaimselt enesekindel," rääkis Ilves intervjuus Vikerraadiole. "Tiitlivõistlused on koht, kus tahaks oma maksimaalset taset näidata. Ma ei taha midagi nagu ette öelda, aga ilmselt vaadates hooaega on keerukas nii häid tulemusi teha. Loodan siiski kõik välja pigistada, mis minus on."

Pärast kodust Otepää MK-d võistles Ilves maailmakarikasarjas kaasa Itaalias, Prantsusmaal, Norras ja Soomes. Punkte tuli, kuid kõige kõrgemaks kohaks jäi 23.koht. Üldiselt kulges ettevalmistus Kristjan Ilvese isa ja treeneri Andrus Ilvese sõnul paika pandud plaani järgi.

Probleemid on siiski olemas. Kui murdmaarajal on pilt eelmise aasta lõpuga võrreldes kohati tunduvalt paranenud, siis hüppemäel ei oska ka sportlane ise kõigist kitsaskohtadest aru saada.

"Ma ei tea miks, aga äärmiselt keerukas on leida oma hüpet," jätkas Ilves. "Parimad hüppemäe tulemused olid Otepääl teise kümne lõppu, aga see ei ole minu tase. Üldine tehniline pool, mis ei paista kaamera pildis väga hullu, ei ole hea - mingid nüansid ja tunnetuslikud teemad on, mis pärsivad sooritust. Ma ei ole leidnud kindlust ja oma hüpet üles. Suusarajal on mõned õnnestumised tulnud või paremad sõidud, aga kahte võistlust ühel päeval kokku saada ei ole õnnestunud. Ilmselt need tulemused on sellepärast sinna kolmandasse kümnesse jäänud."

Nii Kristjan kui Andrus Ilves arvavad, et tänavusel MM-il sobib sportlasele pigem normaalmägi, kus võisteldakse tuleval nädalal. Normaalmägi asub seejuures Seefeldis, suur mägi aga paarkümmend kilomeetrit eemal Innsbruckis.

"Siin on aastaid võisteldud. Eelmine aasta läks normaalmäel hästi ja vahepealne treening peale Itaaliat ja enne Prantsusmaa etappi tuli täitsa normaalselt," rääkis Andrus Ilves. "Innsbrucki mäel tegime talvetingimustes esimesed hüpped eile ja täna. Suvel käisime harjutamas ning ta on, nagu Kristjan ka ütleb, nõudlik mägi ja natuke omamoodi, et sellele pihta saada. Suvel ka kolm päeva ei tulnud nii hästi. Hea, et saime suvel siin treenida ja see jäi lihasmällu. Tuleb sealt nüüd need head hüpped üles leida."

Kui paljudel aladel võib maailmameistrivõistluste konkurents MK-sarjas kogetust veidi lahjem olla, siis kahevõistluses suurt vahet tajuda pole. Sellel hooajal on MK-sarja valitsenud norralane Jarl Magnus Riiber, kes kindlustas üldvõidu juba maailmameistrivõistluste eel. Uuel aastal on Riiber võistlusi hoolikalt valinud ning saanud MM-iks kindlasti hästi valmistuda. Kristjan Ilves arvab siiski, et tänavuse hooaja edutee jätkamine norralase jaoks liiga lihtsaks ei kujune.

"Näiteks Austrias on kaks poissi (Mario Seidl ja Franz Joseph Rehrl - toim), kes on oma kodumäel ja vaadates trenne, siis nad hüppasid väga hästi," jätkas Ilves. "Midagi lihtsat tal siin kindlasti ei ole. Tal ei ole lihtne võita, lihtsalt ise pead olema 100% vormis. Riiberi puhul arvan, et kui ta suudab Austria poistega võrdselt hüpata, siis tal ei tohiks olla raskusi ees olemisega, aga see on MM ja eks pingeid ole rohkem eriti kui tuled favoriidina. Raske on ennustada, aga need on kolm meest minu silmis, kes võiks selle tiitli ära võtta."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: