Andrus Ilves: arst ei välista, et Kristjani käes võib mõra olla

{{1550848980000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Austrias Innsbruckis toimuvatel kahevõistluse maailmameistrivõistlustel hüppas Kristjan Ilves 118 meetri kaugusele, ent kukkus maandumisel. Päeva jooksul on eestlase käsi läinud nii paiste, et Ilves otsustas murdmaasõidust loobuda.

"Arst arvab praegu, et on põrutus. Pehmed kohad on viga saanud käel, luumurd ei ole, praegu ei ole röntgenit tehtud. Ta ei välista, et seal võib mingi mõra olla, aga tema soovitus oli külmaravi ja laserravi ning siis homme vaatab edasi, kuhu poole asi läheb," rääkis Kristjani isa ja treener Andrus Ilves intervjuus Vikerraadiole. "Käel on näpud paistes ja kokku ei saa pigistada. Loodab, et taandub ja midagi hullu pole."

Neljapäeval loodab Ilves siiski normaalmäel stardis olla. "Õnneks sinna on natuke aega. Päev korraga, rohkem ei oskagi öelda. Praegu oleme seda meelt, et ta saaks selle võistluse ka korralikult tehtud ja loodame, et käsi paraneb. Suurt muret pole, aga sportlasel on kõik väiksemad asjad tähtsad. Loomulikult sellises seisus võistelda ei saa."

Andrus Ilvese sõnul oli hüppe tehniline pool korralik, ent proovihüppega võrreldes veidi kehvem. "Ta jäi pisut hiljaks ja hakkas seda kompenseerima ning vajus seetõttu veidi ära," jätkas Ilves. "Ise tundis, et suudab kauem õhus püsida ja võib-olla läks V-asendi kokkutoomine natuke hilja peale ja suusk läks kandi peale ning kandi peale surve mõjub suurelt, mis hakkab jalga murdma. Klamber on aga nii ehitatud, et laseb surve all klambri lahti, mitte ei murra jalga ära ja säästab sportlase tõsisematest vigastustest. Mul on hea meel, et nii läks. Halb, et kukkus, aga see oli õnnelik kukkumine. Paranemine oleks võinud teisel juhul kauem aega võtta. Seda juhtub harva, et mõnikord on täiesti süütud olukorrad. Hüpe oli keskmisel tasemel, vigu ei olnud, aga ongi, et väike vääratus endal ja väike kumerus ja mõned sooned ja natuke halba õnne ja natuke ise süüdi ja nii ta läks."

Arvestades hooaja keerukust on Ilves praegu heas vormis. "Ta on väga positiivselt meelestatud ja läks maksimumi andma," jätkas Andrus Ilves. "Hüpe on ka nende päevade parim ning võistluse sees suudab ta end parandada. Ma arvan, et see on hea märk. Vorm on paranenud."

Kristjan Ilvese järgmine võimalus MM-il startida on järgmisel neljapäeval.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: