Kontaveit alustas Austraalia lahtisi kindla võiduga ({{commentsTotal}})

{{1547429880000 | amCalendar}}

Eesti esinumber Anett Kontaveit (WTA 20.) alustas aasta esimest suure slämmi turniiri ehk Austraalia lahtisi meistrivõistlusi kindla võiduga, alistades 6:3, 6:2 hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (WTA 81.).

Avasetis jäi Kontaveit viiendas geimis enda servil 0:40 taha, kuid suutis raskest seisust välja tulla, päästes seejuures kolmanda murdepalli ässaga. Järgnevas geimis realiseeris Kontaveit enda esimese murdevõimaluse ja asus 4:2 juhtima. Sellest murdest piisas, et võita sett 6:3.

Teises setis murdis Kontaveit kohe kahel korral Sorribes Tormo servi ja asus 4:0 juhtima. Seejärel hoidsid mõlemad enda pallingut ja Kontaveit vormistas võidu esimesel matšpallil, võites teise seti 6:2.

Kontaveit servis tund ja 16 minutit kestnud mängu jooksul kaks ässa ja tegi kaks topeltviga, hispaanlanna sai kirja viis topeltviga. Eestlanna teenis äralöökidest 33 punkti, hispaanlanna aga vaid viis, seejuures ei teinud ta avaseti ühtegi äralööki. Lihtvigu kogunes Kontaveidil 28 ja Sorribes Tormol 15.  Mängitud punktidest võitis Kontaveit 63 ja Sorribes Tormo 48.

Kontaveit realiseeris viiest murdevõimalusest kolm, Sorribes Tormol oli kolm murdepalli – kõik ühes geimis –, aga tal ei õnnestunud neist ühtegi ära kasutada.

Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi hooaja alguses heas hoos olnud valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 31.).

Kaia Kanepi (WTA 71.) alustab Austraalia lahtisi teisipäeva hommikul, tema vastaseks on maailma esireket Simona Halep. Ka nende kohtumist vahendab ERR-i spordiportaal otseblogis.

ANETT KONTAVEIT - SARA SORRIBES TORMO 6:3, 6:2

Enne mängu:

23-aastane Kontaveit on turniiril 20. asetatud, ühelgi varasemal slämmiturniiril pole tal nii kõrget paigutust olnud. Tema senine parim tulemus Austraalia lahtistelt pärineb eelmisest aastast, kui ta jõudis kaheksandikfinaali, kus sai eduseisust valusa 6:4, 4:6, 6:8 kaotuse hispaanlanna Carla Suarez Navarrolt.

22-aastane Sorribes Tormo on varem slämmiturniiridel vaid korra avaringist kaugemale pääsenud, sellega sai ta hakkama mullu Wimbledonis, kus jõudis kvalifikatsioonist põhitabelisse ja sai avaringis 7:6, 6:1 jagu Kaia Kanepist. Austraalia lahtistel on ta varem põhiturniiril mänginud vaid korra – 2017. aastal –, mullu ta Melbourne'is ei võistelnud.

Omavahel pole Kontaveit ja Sorribes Tormo varem mänginud.