Tiitlikaitsja Wozniacki alustas võidukalt ({{commentsTotal}})

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Austraalia lahtiste naiste üksikmängu valitsev meister Caroline Wozniacki (WTA 3.) alistas tänavuse turniiri avaringis belglanna Alison van Uytvancki (WTA 52.) 6:3, 6:4.

Matši avasett algas tasavägiselt ning maailma kolmas reket Wozniacki suutis oma paremuse maksma panna viiendas geimis, mil haaras 3:2 eduseisu. Taanlanna murdis seejärel ka vastase servi ning võitis veel kaks geimi ja läks 5:2 ette. Lõppkokkuvõttes võidutses Wozniacki numbritega 6:3.

Teises setis kaotas Wozniacki avageimi, kuid asus seejärel 3:1 juhtima. Van Uytvanck vähendas kolmel korral kaotusseisu ühele geimipunktile, kuid seisu viigistada ei suutnud. Otsustavas kümnendas geimis oli Wozniackil tarvis kolme matšpalli, kuid Taani esireket võttis sellegipoolest 6:4 võidu.

Wozniacki järgmiseks vastaseks on rootslanna Johanna Larsson (WTA 77.)

Võidukalt alustas ka maailma teine reket Angelique Kerber. Teise asetusega sakslanna alistas tund ja 14 minutit kestnud matšis sloveenlanna Polona Hercogi (WTA 92.) 6:2, 6:2. Kerber läheb järgmisena vastamisi läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud brasiillanna Beatriz Haddad Maiaga (WTA 195.).

Edasipääsu järgmisesse ringi tagas ka maailma viies reket Sloane Stephens, kes alistas ameeriklannade duellis Taylor Townsendi (WTA 93.) 6:4, 6:2. Stephens kohtub Austraalia lahtiste teises ringis ungarlanna Timea Babosiga (WTA 66.).

Aasta esimest suure slämmi turniiri alustasid edukalt ka Petra Kvitova (WTA 6.) ja Kiki Bertens (WTA 9.), olles avaringis vastavalt paremad Magdalena Rybarikovast (WTA 51.) ja Alison Riskest (WTA 56.).