Kontaveit võitis kahepäevaliseks veninud raske mängu ({{commentsTotal}})

{{1547009040000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Sydney tenniseturniiril vihma tõttu kahele päevale veninud avaringikohtumises 2:6, 7:5, 6:1 2016. aasta olümpiavõitja Monica Puigi (WTA 53.).

Mängu avageimis teenis Puig kohe kaks murdepalli. Seejärel võitis aga Kontaveit kolm punkti järjest, jõudes geimpallini, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada. Hoopis Puig teenis uue murdevõimaluse, kuid siis peatas vihm mitmeks minutiks mängu. Uuesti mängima asudes oli Kontaveidil kolm geimpalli, aga ta ei saanud neist ühtegi kätte ja hoopis Puig realiseeris neljanda murdevõimaluse. Kontaveidi järgmises servigeimis sai puertoricolanna murde palju kindlamini kätte ja läks 3:0 juhtima. Kontaveit vastas siis omakorda servimurdega, kuid kaotas kohe uuesti enda pallingugeimi ja jäi 1:4 taha. Puigi 5:2 eduseisul peatati mäng taas vihma tõttu. Pärast pooleteisetunnist vihmapausi otsustati mäng järgmisesse päeva lükata.

Kolmapäeva hommikul jätkunud mängus hoidis Puig kindlalt servi ja võitis avaseti 6:2.

Teises setis päästis Kontaveit kolmandas geimis kaks murdepalli ja realiseeris siis ise esimese murdevõimaluse, minnes 5:3 juhtima. Kaks eelnevat enda servigeimi punktigi loovutamata võitnud Kontaveit ei suutnud aga setivõidu eest servides sama head pallingut näidata ja Puigil õnnestus kohe vastu murda ja seis viigistada. Seisul 6:5 kasutas Kontaveit ära teise settpalli, murdes taas Puigi servi ja võites teise seti 7:5.

Otsustavas setis asus Kontaveit 3:0 juhtima ja tal oli ka kaks murdepalli, et minna 4:0 ette. Kuuendas geimis murdis Kontaveit taas Puigi servi ja võitis lõpuks seti kindlalt 6:1.

Kahe päeva peale mängiti kokku mõned minutit üle kahe tunni. Kontaveit servis mängu jooksul seitse ässa ja tegi ühe topeltvea, Puig sai kirja kolm ässa ja kaks topeltviga. Äralöökidest teenis Kontaveit 33 punkti ja lihtvigu kogunes tal 23, Puig tegi 23 äralööki ja koguni 42 lihtviga. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 95 ja Puig 84.

Kaheksast murdepallist võitis Kontaveit viis, Puig realiseeris kümnest murdevõimalusest neli.

Teises ringis läheb Kontaveit juba täna vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 12.), kes alistas samuti eile pooleli jäänud, aga täna jätkunud matšis tšehhitari Katerina Siniakova 7:6 (4), 2:6, 6:2.

Kontaveidi ja Mertensi matš on kavas 3. väljaku viimase matšina. Kõik eelnevad mängud on seal mängitud, aga Kontaveidile on ette nähtud ka taastumine avaringimatšist.

23-aastane Kontaveit ja temaga sama vana Mertens on varem omavahel mänginud kahel korral ja seis on 1:1. 2017. aasta Bieli turniiril jäi Kontaveit veerandfinaalis peale 7:5, 6:7, 6:1, eelmise aasta lõpus Zhuhais peetud WTA eliitturniiril aga alistas Mertens alagrupiturniiri avamängus kergelt liimist lahti olnud Kontaveidi 6:3, 6:1.

Kontaveidi ja Mertensi vahelise kohtumise võitja läheb veerandfinaalis vastamisi austraallanna Ashleigh Bartyga (WTA 15.), kes alistas 6:4, 6:4 maailma esireketi Simona Halepi.

ANETT KONTAVEIT - MONICA PUIG 2:6, 7:5, 6:1:

Enne mängu:

23-aastane Kontaveit loositi algselt avaringis vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 12.), kuid kuna nii Karolina Pliškova (WTA 7.) kui Lesia Tsurenko (WTA 24.) otsustasid turniirist loobuda, tõsteti tabelit pisut ringi. Kontaveit jäi paigale ja sai avavastaseks n-ö õnneliku kaotaja Puigi. Mertens sai 10. asetuse ja tõsteti Pliškova-Tsurenko matši kohale, tema esimene vastane on läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud tšehhitar Katerina Siniakova (WTA 36.).

Kontaveit on enda hea sõbrannaga varem mänginud ühe korra, kui mullu augustis New Havenis jäi 6:4, 6:3 peale Puig.

Kontaveidi-Puigi matši võitja kohtub teises ringis Mertensi-Siniakova kohtumise võitjaga.