Kaia Kanepi võitis maailma esireketi vastu avaseti, aga kaotas mängu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1547535000000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kõvasti võidelnud Kaia Kanepi (WTA 71.) pidi enda hooaja avamängus aasta esimesel slämmiturniiril ehk Austraalia lahtistel meistrivõistlustel avaringis tunnistama maailma esireketi Simona Halepi 6:7 (2), 6:4, 6:2 paremust, seega sai Halep revanši sügisese kaotuse eest USA lahtistel.

Avasetti alustas kindlamalt Halep, kellel oli kohe esimeses geimis murdevõimalus ja lõpuks sai ta murde kätte kolmandas geimis, minnes 2:1 juhtima. Sellest seisust võitis aga Kanepi seitse punkti järjest ja läks ise 3:2 juhtima. 6:5 eduseisul olid Kanepil esimesed settpallid, aga Halep suutis servi hoida ja seti kiiresse lõppmängu viia. Seal läks Kanepi 5:1 ette ja võitis lõpuks 7:2, avaseti seega 7:6.

Teises setis jõudis esimesena murdeni Kanepi, minnes 2:1 juhtima. Enda servigeimil ei suutnud ta edu ära kasutada ja murdepallil tegi ta topeltvea ning Halep viigistas seisu. Seisul 4:5 servides oli Kanepil küll üks geimpall, kuid Halep realiseeris neljanda settpalli ja võitis teise seti 6:4.

Otsustavas setis kaotas Kanepi 40:0 seisust enda servigeimi ja Halep pääses 4:2 juhtima. Seejärel võttis Kanepi vasaku käe sõrmel olnud villi ravimiseks meditsiinilise vaheaja, aga uuesti mängima asudes ei õnnestunud tal ühtegi geimi võita, Halep vormistas võidu esimesel matšpallil.

"Ma ei taha US Openi mängu meenutada, sest see oli raske," naeris Halep võiduintervjuus. Mäletatavasti kaotas ta eelmisel aastal New Yorgis avaringis just Kanepile. "Ta on keeruline vastane, pidin kõvasti võitlema. See mäng andis mulle palju enesekindlust, sest Kaia vastu pole kerge mängida."

Kanepi servis kaks tundi ja 11 minutit kestnud mängu jooksul neli ässa ja tegi viis topeltviga, Halep vastas nelja ässaga. Äralöökidest teenis eestlanna 40 punkti, samas kogunes tal koguni 62 lihtviga. Halep sai kirja 25 äralööki ja 19 lihtviga. Mängitud punktidest võitis Halep 103 ja Kanepi 90.

Halep realiseeris 12 murdevõimalusest viis, Kanepi kasutas neljast murdepallist ära kaks.

Kaia Kanepil raviti sõrmevilli. Autor: AP/Scanpix

KAIA KANEPI - SIMONA HALEP 7:6 (2), 4:6, 2:6:

Enne mängu:

Mäletatavasti olid Kanepi ja Halep vastamisi ka eelmise hooaja viimase slämmiturniiri ehk USA lahtiste avaringis ja seal sai Kanepi rumeenlanna üle ajaloolise võidu. Nimelt polnud kunagi varem kõrgeima asetusega naismängija USA lahtistel esimeses ringis kaotanud.

New Yorgis jäi Kanepi peale 6:2, 6:4, esimest korda mängisid nad omavahel 2014. aastal Dohas ja siis võitis Halep 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Mullusel US Openil kaheksandikfinaali jõudnud Kanepi polegi pärast seda rohkem mänginud. Halep käis veel kahel turniiril Hiinas, piirdudes mõlemal ühe mänguga, kuna teda segas seljavigastus. Rumeenlanna alustas hooaega eelmisel nädalal Sydneys, kus oli avaringis vaba ja kaotas teises ringis 4:6, 4:6 austraallanna Ashleigh Bartyle (WTA 15.).