Kontaveit sai veerandfinaalis valusa kaotuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1546499820000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) pidi hooaja avaturniiril Austraalias Brisbane'is veerandfinaalis tunnistama ukrainlanna Lesia Tsurenko (WTA 27.) 7:5, 6:3 paremust, seejuures oli Kontaveidil avasetis kaks settpalli.

Avasetis jõudis esimesena servimurdeni Kontaveit, minnes 5:3 juhtima. Seejärel oli tal enda servil ka kaks settpalli, paraku ei õnnestunud tal neid ära kasutada ja hoopis ukrainlanna võitis neli geimi järjest, võites seega avaseti 7:5.

Tsurenko jätkas teist setti sama hooga, murdes kolmandat korda järjest Kontaveidi servi. Ukrainlanna asus 2:0 juhtima ja oli väga lähedal ka 4:1 edule – viiendas geimis oli Tsurenkol kolm murdepalli, aga Kontaveit võitis geimi kuuendal geimpallil. Kontaveit aga ei suutnudki end pärast avaseti valusat kaotust leida ja kaotas 3:5 seisul taas enda servigeimi ja ühtlasi seega ka teise seti 3:6.

Kolmapäevase mänguga võrreldes oli suur erinevus servis, eestlanna esimese servi õnnestumisprotsent oli sel korral vaid 66, seejuures võitis ta esimeselt servilt 59 protsenti punktidest. Tsurenko esimese servi õnnestumisprotsent oli aga 72 ja ta võitis esimeselt servilt 89 protsenti punktidest.

Kontaveit sai kirja 23 äralööki ja 30 lihtviga, Tsurenkol kogunes mõlemaid 19. Kontaveit tegi kaks ässa ja servis kaks topeltviga, Tsurenko vastavad näitajad olid kaks ja üks. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 65 ja Tsurenko 78.

Eestlanna realiseeris neljast murdevõimalusest vaid ühe, Tsurenko suutis üheksast murdepallist ära kasutada neli.

ANETT KONTAVEIT - LESIA TSURENKO:

Enne mängu:

Kontaveit oli avaringis kindlalt 6:0, 6:3 üle hispaanlannast Carla Suarez Navarrost (WTA 23.) ning alistas teises ringis turniiril 4. asetatud tšehhitari Petra Kvitova (WTA 7.) 7:5, 7:6 (1). Tsurenko sai avaringis samuti kindla 6:0, 6:2 võidu rumeenlanna Mihaela Buzarnescu (WTA 24.) üle ning oli teises ringis 6:4, 6:3 parem austraallanna Kimberly Birrellist (WTA 283.), kes esimeses ringis lülitas konkurentsist välja venelanna Darja Kasatkina (WTA 10.).

Varem on Kontaveit ja Tsurenko kohtunud kahel korral ja omavaheliste mängude seis on 1:1. Viimati olid nad vastamisi 2017. aasta juunikuus Hollandis s'Hertogenboschi turniiri poolfinaalis, kus Kontaveit jäi peale 6:3, 6:7, 6:2. Mäletatavasti teenis Kontaveit just seal enda karjääri esimese ja seni ainsa WTA turniirivõidu.

Kontaveidi ja Tsurenko vahelise kohtumise võitja läheb poolfinaalis vastamisi turniiril 2. asetatud mulluse US Openi võitja, jaapanlanna Naomi Osakaga (WTA5 5.), kes sai 3:6, 6:0, 6:4 jagu 8. paigutusega lätlanna Anastasija Sevastovast (WTA 11.).