Kontaveit läheb Sydney turniiri avaringis vastamisi tugeva belglannaga ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) loositi Austraalias Sydneys algava WTA Premier-kategooria turniiril avaringis vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 12.).

23-aastane Kontaveit ja temaga sama vana Mertens on varem omavahel mänginud kahel korral ja seis on 1:1. 2017. aasta Bieli turniiril jäi Kontaveit veerandfinaalis peale 7:5, 6:7, 6:1, eelmise aasta lõpus Zhuhais peetud WTA eliitturniiril aga alistas Mertens alagrupiturniiri avamängus kergelt liimist lahti olnud Kontaveidi 6:3, 6:1.

Selle matši võitja läheb teises ringis vastamisi praegu Brisbane'is elu turniiri tegeva ukrainlanna Lesia Tsurenko ja 6. asetatud tšehhitari Karolina Pliškova vahelise kohtumise võitjaga. Tsurenko ja Pliškova lähevad vastamisi ka Brisbane'i finaalis.

Kontaveit jõudis Brisbane'is veerandfinaali, jäädes seal alla just Tsurenkole, Mertens aga kaotas seal avaringis tasavägises mängus 2:6, 7:6, 4:6 hollandlanna Kiki Bertensile (WTA 9.).

Sydney turniiri põhitabelimängudega tehakse algust pühapäeval, täpsem ajakava pole veel selgunud.