Kontaveidi ja Puigi mäng lükkus vihma tõttu edasi ({{commentsTotal}})

{{1546928280000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) mängib Sydney tenniseturniiri avaringis 2016. aasta olümpiavõitja Monica Puigiga (WTA 53.). Avasetis peatati mäng Kontaveidi 2:5 kaotusseisus vihma tõttu.

Mängu avageimis teenis Puig kohe kaks murdepalli. Seejärel võitis aga Kontaveit kolm punkti järjest, jõudes geimpallini, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada. Hoopis Puig teenis uue murdevõimaluse, kuid siis peatas vihm mitmeks minutiks mängu. Uuesti mängima asudes oli Kontaveidil kolm geimpalli, aga ta ei saanud neist ühtegi kätte ja hoopis Puig realiseeris neljanda murdevõimaluse. Kontaveidi järgmises servigeimis sai puertoricolanna murde palju kindlamini kätte ja läks 3:0 juhtima. Kontaveit vastas siis omakorda servimurdega, kuid kaotas kohe uuesti enda pallingugeimi ja jäi 1:4 taha. Puigi 5:2 eduseisul peatati mäng taas vihma tõttu. Pärast pooleteisetunnist vihmapausi otsustati mäng järgmisesse päeva lükata.

Kohtumine jätkub kolmapäeva varahommikul 1. väljaku teise mänguna, esimene kohtumine algab Eesti aja järgi kell 4 öösel. Võitja peab samal päeval pidama ka teise ringi matši, mis on kavas 3. väljaku neljanda kohtumisena.

Selles mängus, kust tuleb Kontaveidi-Puigi matši vastane, juhib belglanna Elise Mertens (WTA 12.) tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 36.) vastu 7:6 (4), 2:6, 4:1.

ANETT KONTAVEIT - MONICA PUIG:

Enne mängu:

23-aastane Kontaveit loositi algselt avaringis vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 12.), kuid kuna nii Karolina Pliškova (WTA 7.) kui Lesia Tsurenko (WTA 24.) otsustasid turniirist loobuda, tõsteti tabelit pisut ringi. Kontaveit jäi paigale ja sai avavastaseks n-ö õnneliku kaotaja Puigi. Mertens sai 10. asetuse ja tõsteti Pliškova-Tsurenko matši kohale, tema esimene vastane on läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud tšehhitar Katerina Siniakova (WTA 36.).

Kontaveit on enda hea sõbrannaga varem mänginud ühe korra, kui mullu augustis New Havenis jäi 6:4, 6:3 peale Puig.

Kontaveidi-Puigi matši võitja kohtub teises ringis Mertensi-Siniakova kohtumise võitjaga.