Kvitova jõudis võimsa mänguga Sydneys poolfinaali ({{commentsTotal}})

Petra Kvitova
Petra Kvitova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tiitlikaitsja Angelique Kerber (WTA 2.) pidi Sydney tenniseturniiri veerandfinaalis tunnistama tšehhitari Petra Kvitova (WTA 8.) 6:4, 6:1 paremust.

Alguses oli paremas hoos Kerber, kes asus vahepeal vihma tõttu katkestatud mängus 4:2 juhtima, kuid Kvitova hakkas siis oluliselt paremini mängima ja võitis viis geimi järjest, sealjuures avaseti 6:4. Teises setis suutis Kerber vaid korra enda servigeimi võita.

Kvitova realiseeris 13 murdevõimalusest vaid neli, Kerber kasutas viiest murdepallist ära ühe. Suurim vahe tuli sisse äralöökides – Kvitova võitis äralöökidest 25 punkti, Kerber aga vaid üheksa. Lihtvigu kogunes Kvitoval 23 ja Kerberil 21.

Poolfinaalis läheb Kvitova vastamisi turniiri kvalifikatsioonist alustanud valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 33.), kes oli 6:3, 6:3 parem šveitslanna Timea Bacsinszkyst (WTA 192.).

Viiendana asetatud Kvitova ja Sasnovitš on varem vaid korra mänginud, aga Kvitoval on see matš hästi meeles – mulluse Wimbledoni avaringis jäi valgevenelanna peale 6:4, 4:6, 6:0.

Teises ringis maailma esireketi Simona Halepi alistanud austraallanna Ashleigh Barty (WTA 15.) jätkas võidulainel, alistades veerandfinaalis 6:3, 6:3 belglanna Elise Mertensi (WTA 12.), kes mäletatavasti lülitas teises ringis konkurentsist välja Eesti esinumbri Anett Kontaveidi (WTA 20.).

Bary kohtub poolfinaalis seitsmendana asetatud hollandlanna Kiki Bertensiga (WTA 9.), kes alistas 6:2, 6:2 Kasahstani esindava Julia Putintseva (WTA 44.). Omavahelistes mängudes juhib Barty 2:0, viimati olid nad vastamisi mullu Montrealis, kus Barty sai veerandfinaalis 6:3, 6:1 võidu.