Kontaveit pidi olümpiavõitja paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 28.) pidi USA-s New Havenis peetava tenniseturniiri teises ringis tunnistama enda hea sõbranna, Rio olümpiavõitja Monica Puigi (WTA 72.) 6:4, 6:3 paremust.

Puertoricolanna kaotas kohe alustuseks enda servi, ent vastas siis servimurdega. Ühtekokku oli avasetis koguni seitse servimurret, Kontaveit võitis vaid ühe enda servigeimi. Teises setis läks Kontaveit 2:0 ette ja tal oli ka kaks murdepalli 3:0 eduks, aga Puig suutis siis servi hoida. Kontaveit läks 3:1 juhtima, kuid Puig võitis seejärel viis geimi järjest ja seega nende esimese omavahelise kohtumise.

Kontaveit servis mängu jooksul kaks ja Puig viis ässa, mängitud punktidest võitis Kontaveit 54 ja Puig 67. Eestlanna realiseeris kaheksast murdevõimalusest neli, Puig kasutas 12 murdepallist ära kuus.

Turniiri kvalifikatsioonist alustanud Puig kohtub veerandfinaalis maailma kuuenda reketi, prantslanna Caroline Garciaga, Kontaveit sõidab nüüd New Yorki, kus esmaspäeval algab US Open.

Puigile oli see tänavu alles teine võit top30 mängija üle – Miamis üllatas ta maailma teist numbrit, taanlanna Caroline Wozniackit.

Enne mängu:

Kahe aasta eest Rios üksikmängus olümpiavõitjaks tulnud Puig oli tänavusel Wimbledoni tenniseturniiril Kontaveidi paarismängu partner. Kaks mängijat osalevad paarismängus ka US Openil. Omavahel pole Kontaveit ja Puig varasemalt kohtunud.

Võidu korral ootab Kontaveiti veerandfinaalis ees Prantsuse tennisist Caroline Garcia (WTA 6.).

Anett Kontaveit alistas New Haveni turniiri avaringis prantslanna Pauline Parmentier' (WTA 71.) 3:6, 6:2, 6:2. Puig oli esimeses ringis parem šveitslannast Timea Bacsinszkyst 7:5, 6:1.