Kontaveit alustas Aasia turneed pisut rabeda võiduga
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) alustas Aasia turneed Tokyos alanud 799 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA tenniseturniiril, jõudes heitliku mänguga teise ringi.
Avaringis alistas Kontaveit veidi enam kui kaks tundi kestnud kohtumises 6:3, 7:6 (5) Kristina Mladenovici. Eelmisel aastal edetabelis karjääri kõrgeimale, kümnendale kohale kerkinud prantslanna on tänavu mõõnaseisus sipelnud, käimasoleva hooaja 23 turniirist on ta avaringiga piirdunud koguni 12 korral.
Esimene sett kulges tasavägiselt seisuni 3:3, kuni Kontaveidil õnnestus Mladenovici serv murda, uuesti jõudis ta murdeni prantslanna järgimisel pallingul ja võttis seega kindla 6:3 setivõidu.
Teine sett oli aga äärmiselt heitlik – Kontaveit asus 3:0 juhtima ja 4:2 juhtima, kuid jäi siis 4:5 kaotusseisu. Setivõidu eest servides tegi Mladenovic murdepallil topeltvea ja Kontaveit viigistas seisu. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit läks 2:0 ja 3:1 ette, kuid kaotas siis kolm punkti järjest ja Mladenovic läks omakorda 4:3 juhtima. Lõpuks jäi 7:5 peale Kontaveit, võites seega teise seti 7:6.
Mladenovic tegi mängu jooksul koguni 13 topeltviga ja sai kirja kolm serviässa, Kontaveit servis samuti kolm ässa. Eestlanna realiseeris kümnest murdevõimalusest viis, Mladenovic kasutas seitsmest murdepallist ära kolm. Mängitud punktidesr võitis Kontaveit 95 ja Mladenovic 89.
Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi 8. asetatud tehhitari Barbora Strycova (WTA 25.) ja läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Kasahstani esindaja Zarina Diase (WTA 94.) vahelise kohtumise võitjaga.
Anett Kontaveit wins in her @TorayPPO debut!
— WTA (@WTA) September 17, 2018
Knocks out Mladenovic, 6-3, 7-6(5)! pic.twitter.com/2K6VWUE4k5
Toimetaja: Maarja Värv